Ujęto sprawcę usypu 5 ton węgla

Fot. Straż Ochrony Kolei

W ubiegły czwartek, 18 maja, w Katowicach 16-latek otworzył drzwi wagonów pociągu towarowego, wysypując na tory węgiel. W efekcie powstał usyp około 5 ton miału węglowego. Sprawca został ujęty na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK. Jak się później okazało miał we krwi 1,5 promila alkoholu.


Do zdarzenia doszło o godzinie 5:25 rano w stacji Katowice Dąbrówka Mała. Patrol Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Katowicach zauważył nastolatka, który otwierał drzwi wagonów pociągu towarowego załadowanego węglem. Funkcjonariusze SOK natychmiast interweniowali i po krótkim pościgu ujęli sprawcę.

Do momentu ujęcia młody mężczyzna zdołał dokonać usypu około 5 ton miału węglowego. Wiadomo też, że sprawca znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wysypanie węgla z wagonu jest często pierwszym krokiem, ułatwiającym kolejnym członkom grupy dokonanie kradzieży. Skradziony węgiel jest następnie sprzedawany na czarnym rynku. Na razie nie wiadomo, czy ujęty działał sam, czy też był członkiem zorganizowanej grupy utrzymującej się z kradzieży węgla. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi V Komisariat Policji w Katowicach.

4 komentarze

  1. Artykuł fajny ale proszę was jak macie dać durne zdjęcie tzw prezentację to lepiej nic nie dawajcie. Co do wysypu ma szeroko torowowy wagon kolei państw byłego ZSRR do waszego info na Śląsku. Są setki zdjęć – nieraz wystarczy poszukać i spytać o zgodę.

    1. Naszym celem jest prezentowanie informacji dotyczących transportu, a nie prezentowanie zdjęć – to nie blog fotograficzny. Pozdrawiam

  2. Od dziennikarza wymaga się minimum rzetelności i znajomości tematu o którym pisze. Dlatego napisałem nie dawajcie fotki jak nie macie do tematu. W innym przypadku tworzycie materiał jak znane szmatławce „Fakt” -> „Blisk” -> itp.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *