Nocne jazdy KŚ

Przez trzy kolejne dni, a właściwie noce, Koleje Śląskie zadbały o uczestników dużych i cieszących się dużym zainteresowaniem imprez w naszym regionie i uruchomiły nocne połączenia umożliwiające powrót do domu z zabawy studenckiej „Igry” oraz zorganizowanej z soboty na niedzielę Nocy Muzeów.


Dwie noce z rzędu jeździł pociąg z Gliwic do Katowic umożliwiający sympatykom studenckich zabaw i rozrywek powrót do stolicy województwa z koncertów i imprez zorganizowanych, jako „Igry” czyli studenckie święto organizowane pod auspicjami gliwickiej Politechniki Śląskiej. W obu przypadkach chętnych do skorzystania z kolei nie brakowało. Przewoźnik szacuje, że za każdym razem, z tych połączeń skorzystało ponad 500 osób.

Z soboty na niedzielę nasz przewoźnik rozwiózł natomiast z Katowic do kilku największych ośrodków województwa miłośników nocnego zwiedzania muzeów, zorganizowanego, podobnie jak na terenie całego kraju, również i w naszym regionie. W tym celu od godziny 1.30 zostały uruchomione okolicznościowe połączenia kolejowe do Gliwic, Częstochowy, Bielska-Białej, Tychów, Rybnika i Lublińca. Łącznie, wszystkie pociągi przewiozły również kilkaset osób, a według danych przewoźnika, najwięcej podróżnych rozwiozły jednostki udające się do Gliwic i Tychów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *