Usuwanie bazgrołów rozpoczęte

Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie rozpoczęły zapowiadaną od kilku dni akcję oczyszczania swoich pociągów z brudu i graffiti. Spółka przewiduje doprowadzić do należytego stanu wszystkie jednostki, które posiada. Łącznie z pociągami EN57, dzierżawionymi od Przewozów Regionalnych. 


Bycie numerem 1 to zawsze przywilej. O tym, że tak zazwyczaj bywa przekonał się pociąg 27WEb – 001, który wczoraj został poddany zabiegowi usuwania graffitize swoich ścian jako jeden z pierwszych pociągów. Efekty „zabiegu” przedstawiamy na załączonych zdjęciach.

Fot. Koleje Śląskie

To początek totalnej akcji, mającej doprowadzić wszystkie pociągi KŚ i nie tylko do należytej prezencji. Wiele się o tym ostatnio mówiło, teraz zapowiadane zmiany są realizowane. Nie tylko z jednostek w barwach przewoźnika, ale przede wszystkim z dzierżawionych od Przewozów Regionalnych pociągów EN57 ma zniknąć wszelki brud czy graffiti. Temat ostatnio gorący, ale pozostaje się cieszyć, że rozwiązany w ten sposób.

Na marginesie, wczoraj widzieliśmy w Czechowicach-Dziedzicach jednostkę EN57 – 1482 obsługującą kurs KŚ (S72) z Raciborza do Bielska-Białej. Pierwsze, co rzuciło się nam w oczy, to nienaganny jej wygląd. Czyżby ten pociąg gościł już na Raciborskiej i został poddany „zabiegowi”?

Fot. Koleje Śląskie

Jeśli tak, to gra jest warta świeczki, bo momentalnie pociąg zrobił zupełnie inne wrażenie na podróżnych. Inaczej. Nie zrobił żadnego. Po prostu ludzie wsiedli i pojechali, a nie narzekali na temat warsztatu artystycznego grafficiarzy. Czyli warto było poważnie podejść do sprawy.

Jakby tego było mało, to ponad 100 pracowników śląskiego przewoźnika wzięło wczoraj udział w akcji sprzątania terenu wokół bazy przy ulicy Raciborskiej. Pozostaje mieć nadzieję, że temat czystości pociągów KŚ już nigdy nie wróci na przysłowiową tapetę w tak niemiłym dla KŚ zakresie.

7 komentarzy

    1. Z takiego samego założenia wychodzisz kiedy chodzi o mycie się, albo zmianę ubrań na nowe i pranie brudnych?
      Pomyśl chwilę, zanim napiszesz takie brednie. Może ty lubisz być brudny i jeździć pomalowanymi środkami transportu, ale wszyscy pozostali już nie.

  1. Bardzo pięknie sprawa, nareszcie nasze pociągi będą wyglądać schludnie i estetycznie, a każdego kolejnego graficiarza złapać, wziąć za mordę, zlać pałami i nie wypuścić z więzienia, albo niech sam to zmywa

    1. Najpierw zlać do nieprzytomności, potem go/ją ocucić i następnie zastrzelić. Truchło zakopać w gdzieś, gdzie nie będzie nikomu przeszkadzało.

  2. Z tym dekorowaniem malunkami gdzie popadnie problem jest od lat. Mamy takie prawo i tak się je egzekwuje, że ci dekoratorzy nie czują bata. Życzę KŚ powodzenia w zabiegach o czyste pociągi, ale muszą tu stosować zasadę umiesz liczyć licz na siebie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *