Nowe perony na odcinku Zawiercie – DG Ząbkowice

Fot. By MOs810, CC BY-SA 4.0

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamierzają poprawić przepustowość na ciągu E-65 na odcinku Zawiercie – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice przez zabudowę dodatkowych peronów na linii kolejowej nr 186 –biegnącej wspólnie z linią nr 1. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Zwiększenie przepustowości wybranych linii kolejowych poprzez optymalizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym i układów stacyjnych”.


Prace obejmą ok. 17-kilometrowy odcinek linii kolejowej nr 186 Zawiercie – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice od km 274,855 do km 291,722, zlokalizowanego na terenie województwa śląskiego. Do zadań wykonawcy należeć będzie budowa nowych peronów na przystankach osobowych Wiesiółka, Chruszczobród i Dąbrowa Górnicza Sikorka.

Nawierzchnia peronów zostanie utwardzona płytami betonowymi. W Wiesiółce nowy peron znajdzie się przy torze nr 1 tuż na wysokości peronu przy torze nr 2, w Chruszczobrodzie peron zewnętrzny znajdzie się przy torze nr 4, zaś w Dąbrowie Górniczej Sikorce – wzdłuż toru nr 4. Dodatkowo w Wiesiółce przewidziano wydłużenie peronu przy torze nr 2 o 50 metrów.

PKP PLK S.A. poinformowało, że w przetargu wpłynęły cztery oferty, złożyli je: Wizbud, ZUE, EL-IN oraz Częstobud. Tylko pierwsza z nich mieści się w budżecie zamawiającego który wynosi 2,952 mln złotych. Przypominajmy, cena stanowi 90% kryterium oceny ofert. Pozostałe punkty wykonawcy uzyskają za termin gwarancji na roboty budowlane.

Jak zawsze w przypadku remontu peronów, zyskają pełne wyposażenie małej architektury tzn. wiaty, ławki, kosze na śmieci, gabloty informacyjne oraz pełne oznakowanie. Wszystkie prace związane z tą inwestycją mają zostać wykonane do 31 października 2017 roku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *