Jeden bilet, wiele możliwości

Kiedy chcesz jechać pociągiem coś załatwić na drugim końcu Śląska, ale miałbyś problemy z połączeniem w drodze powrotnej, to na ratunek może przyjść inny środek transportu za który niekoniecznie trzeba dopłacać. Wystarczy zaopatrzyć się w EKO bilet, a Twoja podróż powrotna nie musi być wcale uciążliwa.


Tak. Wiemy, że po raz n-ty piszemy artykuł o EKO bilecie, ale korzystając z tej oferty, za każdym razem, dopóty odkryjemy kolejne jego zalety, dopóki będziemy o tym pisać.

Z tego miejsca podróż już pójdzie z górki.

Tym razem skorzystaliśmy z EKO biletu 12h. Początek i koniec trasy znajdował się w Raciborzu, a sprawy do załatwienia mieliśmy tego dnia w Oświęcimiu i Goczałkowicach-Zdroju. Niestety napotkaliśmy na jeden problem. Chyba nie trzeba mówić, że obecna oferta połączeń na linii S31 (Katowice – Oświęcim) nie powala. Są dwa wyjścia. Przy planowaniu dnia jesteś zmuszony podporządkować się połączeniom na linii S31. Albo wyrobisz się do odjazdu najbliższego pociągu, albo musisz zaplanować sobie atrakcje na połowę dnia.

My potrzebowaliśmy niecałej godziny na miejscu, a żeby zdążyć jeszcze do Goczałkowic-Zdroju, gdzie potrzebowaliśmy co najmniej dwóch godzin, musieliśmy się śpieszyć. Rozwiązaniem naszego problemu okazała się liczba 686. Jest to numer linii autobusowej MZK Tychy, która kursuje pomiędzy Oświęcimiem a Tychami. Ta linia idealnie wpasowała się w nasz harmonogram dnia i dzięki niemu spokojnie trafiliśmy pod przystanek kolejowy z którego mogliśmy dalej kontynuować naszą podróż pociągiem.

Ostatni nasz cel podróży.

To nie jest żaden marketing z naszej strony, my po prostu uważamy tę ofertę za dobry wybór dla kogoś, kto w krótkim czasie musi znaleźć się w wielu miejscach. Rozumiemy też fakt, że nie każdemu ta oferta pasuje i są konieczne kolejne rozwiązania lub tańsze formy EKO biletów. Taka wersja pewnie w przyszłości też wejdzie do oferty przewozowej, ale ograniczając naszą podróż do konkretnych, wydzielonych stref.

Przypomnijmy, że aktualną ofertą EKO biletu możemy podróżować pociągami po CAŁYM województwie śląskim, a dodatkowo możemy korzystać z oferty przewozowej KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry. Biorąc to pod uwagę cena wcale nie jest wygórowana. Tyllko, i tu znów się powtórzymy, żeby ten bilet był bardziej dostępny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *