Praca wre na linii 151

W poniedziałek publikowaliśmy na łamach naszego serwisu informację o niedzielnym wykolejeniu się lokomotywy SM42 podczas prowadzonych prac remontowych na odcinku Krzyżanowice – Chałupki. Przyczyny wykolejenia nie są jeszcze znane, ale będąc tam wczoraj my swoją hipotezę wysnuliśmy.


Przypomnijmy, że przetarg na rewitalizację odcinka Krzyżanowice – Chałupki linii kolejowej nr 151 przeprowadzony i rozstrzygnięty został między sierpniem a październikiem ubiegłego roku przez PKP PLK. Zadanie zlecone przez zarządce infrastruktury wykonuje konsorcjum EL-IN i Torkol. Prace na linii mają potrwać do końca listopada br.

To co zobaczyliśmy wczoraj jadąc z Chałupek do Raciborza .. szczęki nam opadły. Nic dziwnego, że lokomotywy z torów wypadają jeśli tam się tak zasuwa z robotą. Nasz pociąg jechał już po świeżo wyremontowanym torze i zatrzymywał się już przy nowych peronach przystanków w Rudyszwałdzie i Roszkowie Raciborskim. Na drugim torze zaś wykonawca inwestycji sprawnie uwija się z robotą. Od przystanku Krzyżanowice do przystanku Roszków Raciborski nowe tory z podkładami są już położone. Zostało jeszcze wypełnienie kruszywem. Od Roszkowa do Chałupek trwa właśnie układanie podkładów na w pełni przygotowanym już gruncie. Po starych szynach nie zostało już śladu, tak samo jak po przystankach przy tamtym torze.

Do zakończenia prac zostało ponad 6 miesięcy i wygląda na to, że rewitalizowany odcinek zostanie oddany w terminie. Na takie realizacje przyjemnie się patrzy, dlatego też na sobotę przygotujemy małą galerię z prowadzonych w tym miejscu prac.

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *