Będzie 300 metrów czyszczenia

Pociągi EN57 też mają wyglądać jak należy

Wczoraj informowaliśmy o zamierzeniach Kolei Śląskich dotyczących budowy myjni dla swoich pociągów na terenie katowickiej bazy przy ulicy Raciborskiej. Zanim jednak przewoźnik będzie mógł korzystać z nowego dobrodziejstwa, to już teraz musi rozwiązać problem zabrudzonych i pomalowanych pociągów. 


Według KŚ, proces pozbycia się brudu i graffiti ma odbyć się na dwa sposoby. Po pierwsze – pociągi KŚ na mocy porozumienia z Przewozami Regionalnymi ponownie będą regularnie czyszczone w myjni tego drugiego przewoźnika, zlokalizowanej w Częstochowie. Przez kilka ostatnich tygodni obie firmy nie potrafiły porozumieć się co do warunków świadczenia usługi. Na szczęście zwyciężył kompromis zamiast konfrontacji i jedostki naszego przewoźnika ponownie mają wjazd do częstochowskiej myjni.

To jednak nie koniec. Koleje Śląskie wystosowały zamówienie na realizację usługi usuwania graffiti ze wszystkich pociągów, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej zapaskudzonych jednostek EN57. Firma, która zgłosiła najlepszą ofertę, ma w tym tygodniu przystąpić do­ pierwszego czyszczenia pojazdów w bazie przy ulic­y Raciborskiej w Katowicach.

W ramach usługi zosta­nie usunięte graffiti­ oraz wykonane mycie z­ewnętrzne pociągu. Dokładne umycie jest bezwzględnym warunkiem późniejszego skutecznego usunięcia np. graffiti z burty pociągu. Wykonawca będzie działać p­rzy użyciu własnych ś­rodków chemicznych i ­sprzętu, Koleje Śląsk­ie udostępniają jedyn­ie miejsce.

Obecne zamówienie obe­jmuje usunięcie 300 m­etrów kwadratowych gr­affiti. Jeśli współpraca z podmi­otem zewnętrznym będz­ie przynosić dobre ef­ekty, to rozważymy je­j rozszerzenie i kont­ynuowanie – zapewnia Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

3 komentarze

  1. Koleje Śląskie nie potrafiły się porozumieć, nie przez kilka ostatnich tygodni tylko przez kilka miesięcy! Gdyby ktoś z nas nie umył auta przez kilka tygodni to byłoby brzydkie ale jeśli ktoś nie umyłby go przez całą zimę i wiosnę to… byłoby obleśne i fatalnie świadczyłoby o właścicielu. Takie były i jeszcze nadal są (dzisiaj widziałem nieumytą jednostkę) składy Kolei Śląskich – przewoźnika który nie potrafi sobie radzić nawet z czystością – czymś podstawowym dla każdego pasażera.

  2. „Na szczęście zwyciężył kompromis zamiast konfrontacji i jedostki naszego przewoźnika ponownie mają wjazd do częstochowskiej myjni.”
    Ważne pytanie – id kiedy? Kiedy będzie widać poprawę?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *