20 lat rewolucji

Alstom obchodzi 20-lecie obecności w Polsce od czasu przejęcia w 1997 roku zakładu Konstal w Chorzowie. W ubiegłą sobotę w zakładach produkujących pojazdy szynowe świętowano okrągły jubileusz. Były wspomnienia, prezentacja strategii firmy oraz planowane inwestycje i przyszłość zakładu w Chorzowie.


Dokładnie dzisiaj, 15 maja 2017 r. mija 20 lat od przejęcia w 1997 roku zakładu Konstal w Chorzowie przez koncern Alstom. W pierwszym okresie, do 1999 roku spółka Alstom Konstal koncentrowała się głównie na produkcji tramwajów oraz metra. Pierwszy pociąg podziemnej kolejki dla Warszawy, został wyprodukowany w chorzowskim zakładzie i oddany do komercyjnej eksploatacji w 2000 roku. Był to pierwszy pociąg metra z aluminium wyprodukowany w Polsce i wyposażony zgodnie z lokalnymi wymogami.

Projekt ten doprowadził do zadomowienia się w Polsce zachodnich firm wraz z transferem technologii i know-how. Pomimo bardzo napiętego harmonogramu projekt został zrealizowany w terminie. Inne przykłady pomyślnie zakończonych projektów spółki Alstom Konstal to tramwaje dla Warszawy i Stambułu oraz metro dla Budapesztu i Amsterdamu.

W sobotę mieliśmy zaszczyt razem z przedstawicielami Alstom w Polsce, Alstom Konstal S.A. oraz zaproszonymi gośćmi, uczestniczyć w obchodach jubileuszu. Podczas krótkiej prezentacji, którą rozpoczął Lesław Kuzaj, prezes Alstom w Polsce, a dalej prowadził Radosław Banach, dyrektor generalny spółki Alstom Konstal, mówiono o historii zakładu z Chorzowa, przeprowadzonych inwestycjach, rozwoju oraz o strategii na przyszłość, którą spółka Alstom Konstal S.A. objęła sobie w drodze do dalszego rozwoju.

Lesław Kuzaj, prezes Alstom w Polsce, powiedział – Zakład Alstom Konstal uzyskał wyjątkową pozycję globalnego centrum kompetencji dzięki swoim pracownikom, którzy wykazali się wysokimi kwalifikacjami i dbałością o jakość. Dwudziesta rocznica obecności grupy Alstom w Polsce to powód do świętowania dla osób, które udowodniły, jak poprzez swoją pracę można dostać się do światowej czołówki i stać się jednym z najważniejszych zakładów globalnej organizacji Alstom.

Radosław Banach, dyrektor generalny spółki Alstom Konstal, dodał – Jesteśmy bardzo dumni z naszego dziedzictwa w tym miejscu, w naszym zakładzie produkcyjnym w Chorzowie. Mamy bogatą tradycję wybitnych osiągnięć technicznych i udowodniliśmy naszą zdolność odpowiadania na potrzeby klientów Jesteśmy przekonani, że wkład spółki Alstom Konstal w rozwój mobilności będzie w przyszłości jeszcze większy.

W czasie sobotniego świętowania na terenie zakładu w Chorzowie dla pracowników i ich rodzin przeprowadzony został piknik z różnymi atrakcjami, m.in. zwiedzanie zakładu oraz gry i zabawy dla najmłodszych uczestników imprezy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *