Rok od konsultacji w sprawie dworca w Raciborzu

Dzisiaj mija rok od pierwszych konsultacji społecznych w sprawie przebudowy dworca kolejowego w Raciborzu. Zbliża się już połowa roku w którym miała zacząć się przebudowa budynku dworcowego, a tu na razie nie słychać ani o żadnym przetargu, ani nawet o wybranym projekcie przebudowy.


Co przez ten rok wydarzyło się w sprawie raciborskiego dworca nie wiemy. Tyle wiemy, że dworzec jak na razie stoi nietknięty. Możliwe, że konkretne informacje otrzymamy już wkrótce, ponieważ jak zostaliśmy poinformowani przez wydział prasowy PKP S.A. – Jeszcze w tym miesiącu planujemy podjęcie ponownych rozmów z samorządem na temat planowanej inwestycji. Jak nas zapewniono, dworzec w Raciborzu jest ujęty w planach inwestycyjnych spółki PKP.

Pytając się w raciborskim magistracie o postępach w negocjacjach w sprawie remontu tak ważnego, dla Raciborza budynku, potwierdzona została informacja o ewentualnym spotkaniu w tym miesiącu. W tym celu magistrat uda się do Warszawy na rozmowy z władzami PKP S.A. by wypracować ostateczne warunki i zasady modernizacji obiektu. Być może w czerwcu będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej.

My możemy jedynie trzymać kciuki za negocjacje, a raciborzanom życzyć szybkiej przebudowy dworca. I oby nie trzeba było czekać kolejny rok na następny etap prac zmierzających do wyczekiwanej modernizacji dworca kolejowego w Raciborzu.

Tak ostatecznie będzie wyglądać dworzec w Raciborzu?

Koncepcja dworca kolejowego w Raciborzu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *