Leo Express chce jeździć do Krakowa

Fot. Leo Express

Pisaliśmy o tym, że pociąg Flirt pod banderą czeskiego Leo Express, wjechał do Polski, celem odbycia niezbędnych testów. To kolejny krok przewoźnika w stronę wejścia na polskie tory. Poznaliśmy także trasę, na której Czesi chcieliby wozić pasażerów.


Jak już informowaliśmy ostatnio, Leo Express uzyskał w kwietniu niezbędny certyfikat bezpieczeństwa upoważniający do korzystania z polskiej infrastruktury kolejowej. Czeski prywatny przewoźnik posiada w swoim parku taborowym Flirty produkcji Stadlera, które zostały przystosowane do polskich wymagań. Przewoźnik rozpoczął procedurę dopuszczenia spolonizowanych pojazdów do ruchu w Polsce.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez czeskiego przewoźnika, jeszcze w tym tygodniu Leo Express złoży do Urzędu Transportu Kolejowego wniosek o otwarty dostęp do torów na trasie Kraków – Katowic – Bogumin – Praga. Czyli nie, jak powszechnie sądzono, w kierunku Warszawy. To bardzo zaskakująca i ciekawa wiadomość. Co z tego wyniknie? Przekonamy się w najbliższym czasie, a do tematu czeskiego przewoźnika będziemy jeszcze wracać.

3 komentarze

  1. Czyli zmiana obecnie działającego połączenia przesiadkowego (Kraków – Bogumin autobusem) na całość obsługiwana pociągiem.
    I bardzo dobrze – życzyłbym sobie więcej Leosiów na naszych trasach – byle tylko linia powyżej obsługiwana BUSEM – zyskała szybszy przelot …

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *