Więcej Dartów od korekty

Od czerwcowej korekty rozkładu jazdy pociągi PKP Intercity dojadą w weekendy aż do Zwardonia, a pociąg Wysocki z Warszawy do Raciborza zmieni status z TLK na IC. Związana z tym będzie także roszada taborowa na tej relacji.


Choć do kolejnej zmiany rozkładu pozostał jeszcze miesiąc to w różnych nośnikach zaczęły pojawiać się wersje harmonogramu kursowania pociągów, mające obowiązywać od połowy czerwca. Dotyczą one także naszego regionu i stąd postanowiliśmy zwrócić się do PKP Intercity z prośba o potwierdzenie ciekawostek, które udało się nam znaleźć.

Ponieważ odpowiedź składa się z kilku słów, więc nie będziemy jej tu cytować, natomiast, co najważniejsze. PKP Intercity potwierdza, że od 11 czerwca w weekendy uruchomiony zostanie pociąg IC Inka, relacji Warszawa Wschodnia – Zwardoń przez Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, Bielsko-Białą i Żywiec. Połączenie obsługiwane będzie jednostką ED161 – „Dart”.

Jeśli chodzi natomiast o zmianę kategorii pociągu Wysocki, jeżdżącego codziennie na trasie Racibórz – Warszawa – Racibórz, to od wejścia w życie czerwcowej korekty rozkładu, połączenie to regularnie obsługiwane będzie również jednostką ED161 – „Dart”.

3 komentarze

  1. Wiedziałem, że pociąg Racibórz-Warszawa ma być obsługiwany Dartem, ale byłem przekonany, że stanie się tak dopiero od przyszłego rozkładu. Ten nadmiar Dartów to jak mniemam spowodowany planami modernizacji linii Warszawa-Lublin?

    1. Dokładnie, po zamknięciu Lublina będzie kilka dartów do zagospodarowania, a co w nowym rozkładzie? U nas już niebawem…

  2. Dziwne, że Zwardoń nie mógł wejść do rozkładu na Darcie wcześniej z powodu braku uzgodnień z instytucją przekazującą środki unijne (były przecież nawet protesty na Żywiecczyźnie związane z jego stopniowym „znikaniem”), a Racibórz wszedł szybciutko i niespodziewanie…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *