Leo Express testuje Flirta w Polsce

Fot. Leo Express

Leo Express w Polsce? Tak, to perspektywa coraz bardziej realna. Aktualnie rzeczywiście jeden z Flirtów czeskiego prywatnego przewoźnika znajduje się w naszym kraju. Nie są to jeszcze regularne kursy z pasażerami, a niezbędne testy przed uzyskaniem ostatecznych zezwoleń.


Wczorajszego poranka polską granicę przekroczył jeden z Flirtów, który za cel swojej podróży objął Poznań, gdzie odbędzie testy. Do końca tygodnia pojazd będzie badany w ruchu na kilku liniach kolejowych Wielkopolski.

Przypomnijmy, pod koniec kwietnia Leo Express uzyskał Certyfikat Bezpieczeństwa w części B, niezbędny do świadczenia przewozów na terenie Polski. Dokument wydawany jest przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Certyfikat ten upoważnia przewoźnika do korzystania z polskiej infrastruktury kolejowej.

Wjazd do naszego kraju, to kolejny krok Leo Express w drodze na polskie tory. Przewoźnik uparcie walczy o możliwość wożeniach pasażerów pociągami na terenie naszego kraju. Planowane trasy dotyczą również miejscowości z naszego regionu. Czy Czesi w końcu dopną swego? Zobaczymy.

Tymczasem od 10 maja 2017 roku, obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy na regularnych połączeniach autobusowych łączących Katowice Airport z Ostrawą, organizowanych przez tego przewoźnika kolejowo-autobusowego.

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *