Nadzieja na lepsze w Raciborzu

Wczoraj po raz pierwszy na raciborskim dworcu kolejowym zameldował się EZT DART obsługujący relację Warszawa Wschodnia – Racibórz. Jest to trzydniowy przeskok jakości i komfortu na pociągu TLK Wysocki, który zafundował nam PKP Intercity. Czy ta nowoczesność zawita kiedyś do Raciborza na dłużej?


Wczoraj o godzinie 20:47 na peron 1 dworca kolejowego w Raciborzu jak zawsze zajechać miał pociąg dalekobieżny TLK Wysocki spółki PKP Intercity. Na peronie na którym miał skończyć swój bieg pociąg z Warszawy zebrał się niewielki tłum obserwatorów, a to wszystko z powodu nietypowego gościa.

ED161 Dart planowo zajechał na stację i zrobił ogromne poruszenie. Osoby znajdujące się na dworcu zaczęły robić sobie z nim zdjęcia, obsługa pociągu zezwoliła na krótką wycieczkę po składzie tym, którzy chcieli zobaczyć to cudo od środka. Takiej atrakcji na raciborskim dworcu dawno nie było.

Jakość na polskich, a co dla nas najważniejsze, na śląskich torach poprawia się. Do Raciborza zajechała nawet nadzieja na poprawę jakości w relacjach dalekobieżnych, tylko szkoda że ta nowoczesność (promocja?) potrwa tutaj jeszcze tylko dziś wieczorem i jutro rano.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *