Majówka z Kolejami Śląskimi

Nadchodząca majówka to idealny moment na bliższe i dalsze wycieczki. Koleje Śląskie zachęcają, by w podróż wybrać się na nie pociągiem. Tym bardziej, że z okazji długiego weekendu wydłużona zostaje ważność niektórych biletów a na najbardziej popularnych kierunkach zwiększona zostanie pojemność pociągów.


Z okazji majowego weekendu rozszerzamy okres obowiązywania biletu SilesiaWeekend oraz Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny. Pierwszy z nich będzie ważny od piątku, 28 kwietnia, od godziny 18:00, aż do godziny 6:00 w czwartek, 4 maja. Oferta Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny będzie natomiast ważna od piątku, od godziny 14:00 do godziny 23:59 w środę 3 maja.

Dzięki temu turyści mogą zaplanować niemal tygodniowy wyjazd. A warto przy tym przypomnieć, że bilet SilesiaWeekend pozwala nie tylko na podróżowanie Kolejami Śląskimi, ale również Kolejami Czeskimi po całym kraju morawsko-śląskim. Szczegóły tej oferty można znaleźć w zakładce Turystyka. Można tutaj znaleźć również propozycje przykładowych wycieczek do ciekawych miejsc w Czechach.

Na koniec publikujemy wykaz sporządzony przez Przemka Szczapanka, na którym przedstawiono szczegółowy wykaz pociągów, które w tych dniach kursować o zwiększonej pojemności. Warto się z tym zestawieniem zapoznać, by wiedzieć na których relacjach pojadą bardziej pojemne niż zwykle.

One comment

  1. Majówka fajna lecz wczorajszy osprejowany pociąg na lini Racibórz – Katowice nie był fajny, wszystko co najlepsze pojechało w góry, w przeciwną stronę teź się spodziewaliśmy choćby AKŚ a tu zonk – pociąg z oknami przez które niewiele było widać EN57 – 1708, PROŚBA BY POCIĄG CHOĆBY NIEOSPREYOWANY JECHAŁ, WIADOMO ŹE OD RAZU NOWYCH NIE BĘDZIE NIECH TE POCIĄGI CHOCIAŹ Z CZYSTYMI OKNAMI JADĄ, ŁAPCIE TYCH GRAFICIARZY KTÓRZY NISZCZĄ TEN TABOR BO TAK JEŹDZIĆ NIE MOŹNA I ZRÓBCIE PRZEGLĄD POCIĄGÓW – GDY JECHALIŚMY DO RACIBORZA TO RZUCAŁO POTWORNIE SKŁADEM A JEŹDZIŁEM NIEJEDNYM EN 57 ! BRAWO DLA WAS ŹE MIMO STARSZEGO TABORU DAJECIE RADĘ , SZEROKIEJ DROGI I UDANEJ MAJÓWKI

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *