Leo Express blisko wjazdu na polskie tory

Fot. Leo Express

W ubiegłym tygodniu Leo Express uzyskał Certyfikat Bezpieczeństwa w części B, niezbędny do świadczenia przewozów na terenie Polski. Dokument wydawany jest przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Certyfikat ten upoważnia przewoźnika do korzystania z polskiej infrastruktury kolejowej.


Wydanie Certyfikatu oznacza, że Leo Express spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa w prowadzeniu pociągów na polskich torach. Bardzo się cieszymy, że już wkrótce polscy pasażerowie będą mogli korzystać z naszych pociągów również na terenie Polski – zapewnia prezes grupy Leo Express, Peter Köhler.

Jest to zakończenie pierwszej fazy procesu administracyjnego, którego celem jest uruchomienie międzynarodowych połączeń kolejowych z ramienia spółki LEO Express korzystających z polskich linii kolejowych. Rozkład jest planowany z myślą o zapewnieniu dogodnego transportu transgranicznego pomiędzy Czechami i regionami Polski.

Naszym celem jest uzupełnienie istniejącej siatki połączeń, tak aby mieszkańcy miast, które nie miały dotychczas bezpośredniego połączenia międzynarodowego mogli skorzystać z wygodnej i szybkiej formy transportu jaką jest pociąg. Dlatego właśnie planujemy się skupić na innych trasach niż relacja Warszawa – Praga – wyjaśnił członek zarządu i dyrektor LEO Express Polska pan Peter Jančovič.

W najbliższym czasie przewoźnik zamierza wystąpić o wydanie decyzji o otwartym dostępie dla wybranych tras kolejowych. Zapewnia też, że przy realizowaniu przewozów firma zamierza ściśle współpracować z lokalnymi partnerami oraz samorządami. Leo Express rozpoczął także kolejny etap przygotowań do rozpoczęcia przewozów kolejowych w Polsce – w trakcie procesu dopuszczenia na polskie tory są nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne, którymi będą wykonywane przewozy na terenie Polski.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *