Leo Express blisko wjazdu na polskie tory

Fot. Leo Express

W ubiegłym tygodniu Leo Express uzyskał Certyfikat Bezpieczeństwa w części B, niezbędny do świadczenia przewozów na terenie Polski. Dokument wydawany jest przez prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Certyfikat ten upoważnia przewoźnika do korzystania z polskiej infrastruktury kolejowej.


Wydanie Certyfikatu oznacza, że Leo Express spełnia wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa w prowadzeniu pociągów na polskich torach. Bardzo się cieszymy, że już wkrótce polscy pasażerowie będą mogli korzystać z naszych pociągów również na terenie Polski – zapewnia prezes grupy Leo Express, Peter Köhler.

Jest to zakończenie pierwszej fazy procesu administracyjnego, którego celem jest uruchomienie międzynarodowych połączeń kolejowych z ramienia spółki LEO Express korzystających z polskich linii kolejowych. Rozkład jest planowany z myślą o zapewnieniu dogodnego transportu transgranicznego pomiędzy Czechami i regionami Polski.

Naszym celem jest uzupełnienie istniejącej siatki połączeń, tak aby mieszkańcy miast, które nie miały dotychczas bezpośredniego połączenia międzynarodowego mogli skorzystać z wygodnej i szybkiej formy transportu jaką jest pociąg. Dlatego właśnie planujemy się skupić na innych trasach niż relacja Warszawa – Praga – wyjaśnił członek zarządu i dyrektor LEO Express Polska pan Peter Jančovič.

W najbliższym czasie przewoźnik zamierza wystąpić o wydanie decyzji o otwartym dostępie dla wybranych tras kolejowych. Zapewnia też, że przy realizowaniu przewozów firma zamierza ściśle współpracować z lokalnymi partnerami oraz samorządami. Leo Express rozpoczął także kolejny etap przygotowań do rozpoczęcia przewozów kolejowych w Polsce – w trakcie procesu dopuszczenia na polskie tory są nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne, którymi będą wykonywane przewozy na terenie Polski.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *