Kolejne tysiące sprzedanych EKO Biletów

Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie podsumowały pierwsze miesiące funkcjonowania oferty EKO Bilet. Wszystko wskazuje na to, że bilet przypadł pasażerom przewoźnika do gustu. Poziom jego sprzedaży jest już liczony w tysiącach sztuk.Sprawna komunikacja to podstawa dobrze funkcjonującej aglomeracji i regionu. Różnorodność środków komunikacji i podmiotów, które nimi zarządzają, stanowią wyzwanie dla procesu integracji z którym się mierzymy. Wspólny EKO bilet to zyski EKOnomiczne, ale i EKOlogiczne – dwa ważne dla nas i naszych pasażerów czynniki. Mam nadzieję, że oferta z czasem będzie się rozwijać i będzie z niej korzystać coraz więcej mieszkańców regionu – mówi Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

EKO Bilet to pierwsza oferta, która łączy w sobie usługi wielu przewoźników. Pierwsza wersja, 24-godzinna, została wprowadzona w październiku 2016 roku. W lutym oferta została rozszerzona o wersję 12- i 6-godzinną. Zwiększyła się również liczba przewoźników biorących udział w tym projekcie. Obecnie bilet pozwala na nieograniczoną liczbę przejazdów pojazdami: Kolei Śląskich, KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry.

Według danych KŚ, największą popularnością cieszy się bilet 6-godzinny, ale również poziom sprzedaży wersji 12-godzinnej sięga kilku tysięcy na miesiąc. Co istotne, popularność oferty z miesiąca na miesiąc zdaje się wzrastać. W lutym łączna sprzedaż wszystkich wersji wyniosła ponad 4 tysiące, a w marcu była już niemal dwukrotnie wyższa.

OD REDAKCJI:

Z punktu widzenia naszego portalu zgadzamy się w pełni z nową jakością, jaką daje EKO Bilet. I jak tylko zwiększy się jego dostępność (zakup w sieci czy u obsługi pociągu), wówczas rezultaty sprzedaży powinny być jeszcze bardziej okazałe. Jako osoby nagminnie korzystające już z tego biletu, możemy śmiało pokusić się o stwierdzenie, że to świetne narzędzie, pozwalające przemieszczać się po najważniejszych miejscach naszego województwa według bieżących potrzeb podróżnego, a nie według tras obsługiwanych przez tego czy innego przewoźnika czy organizatora, bez nieodzownej do tej pory, konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. A do takich rozwiązań docelowo w naszej komunikacji zbiorowej trzeba dążyć jak najszybciej. Pierwszy krok już został zrobiony…

6 komentarzy

  1. Mozliwosc zakupu eko biletu w aplikacji skcash, rozwiazaloby sprawe dostępności tym bardziej ze w skcashe mozna zakupić bilety KS na poszczegolne relacje. W ofercie eko biletu brakuje opcji 8h. Cena biletu 24 godzinnego 38zl malo atrakcyjna, troche zawyzona.

    1. 38 zł za EKObilet 24h to dużo, ale mówimy tutaj o możliwości podróżowania po całym terenie województwa śląskiego. Jadąc pociągiem przykładowo z Cieszyna, Raciborza czy Zwardonia do Katowic (tam i powrót) na starcie jesteśmy do przodu z kosztami biletu, a jeszcze możemy korzystać z komunikacji KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy. Na długich trasach ma podstawy ekonomiczne oraz zalety ekologiczne, ponieważ wymaga od podróżnego posiadania tylko jednego biletu.
      Pewnie jest możliwość obniżenia ceny dobowego EKObiletu, ale wtedy należy ograniczyć strefę działania takiego biletu.

  2. Ciekawe jaka sprzedaż biletow w I kwartale roku notują Koleje Śląskie?
    Koleje Dolnośląskie maja się czy pochwalić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *