Ekologia o wymiarze ekonomicznym

Podpisanie umowy pomiędzy PKM Tychy a PGNiG o współpracy przy rozbudowie floty i infrastruktury paliwa CNG śląskiego przewoźnika było pierwszym ważnym wydarzeniem podczas rozpoczętych dzisiaj w Sosnowcu targów transportowych, znanych w naszych regionie z miejsca ich organizacji, jako ExpoSilesia.


Największy dystrybutor paliwa gazowego w naszym kraju weźmie udział w przebudowie infrastruktury, służącej tankowaniu gazu do pojazdów. Dwa funkcjonujące od 2005 roku kompresory zostaną zmodyfikowane i odnowione, ponadto pojawi się również, całkiem nowe, takie urządzenie. Jest to ważne, ponieważ PKM Tychy planuje poważne zakupy w tym segmencie pojazdów.

Do 2020 roku zamierzamy kupić kolejnych 61 pojazdów napędzanych paliwem gazowym. Łącznie będziemy mieli wówczas niespełna 130 autobusów zasilanych gazem CNG bądź LNG. Docelowo chcemy wyeliminować wszystkie autobusy napędzane tradycyjnym źródłem zasilania. Pozostanie tylko kilka minibusów zasilanych paliwem tradycyjnym. To sprawi, że wliczając rozbudowaną sieć połączeń trolejbusowych, tyski transport zbiorowy śmiało będzie mógł się ubiegać o tytuł najbardziej ekologicznego nie tylko w regionie ale i w kraju – podkreślił Andrzej Kowol, Prezes Zarządu PKM Tychy Sp. z o.o.

Moment podpisania umowy pomiędzy PKM Tychy a PGNiG

Ekologia to jedno, koszta użytkowania takich pojazdów są zdecydowanie niższe niż tych zasilanych silnikami spalinowym. Dlatego potentat dystrybucji gazu w Polsce postanowił dzisiejszą umową sformalizować trwającą od kilku lat udaną współpracę PGNiG z tyskim przedsiębiorstwem.

Oprócz ekonomicznych zalet paliwa gazowego warto pamiętać także tutaj o aspekcie ekonomicznym. Nie ukrywam, że tyski PKM to świetny partner biznesowy, aje najważniejsze jest to, że wszystkie strony, wraz z pasażerami i mieszkańcami miasta mają z niej olbrzymie korzyści – powiedział Adam Simonowicz, dyrektor departamentu CNG i LNG w PGNiG.

Więcej o samych targach i co ciekawego można tu zobaczyć opiszemy wam w jutrzejszym wydaniu naszego portalu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *