Komunikacyjne zmiany w Częstochowie

Gnaszyn Dworzec PKP

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że od poniedziałku 1 maja 2017 roku nastąpią istotne zmiany w kursowaniu linii nr 12, 32 i 83, polegające na włączeniu do tras tych linii nowych przystanków „Wielkoborska-Przychodnia”, usytuowanych w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Dobrzyńskiej i Wielkoborskiej.


Nowy przystanek to nie jedyna zmiana w kursowaniu autobusów MPK Częstochowa. Otóż od 1 maja dojdzie do przedłużenia wybranych kursów linii nr 12 do pętli „Gnaszyn Dworzec PKP”, zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Przejazdowej i Festynowej.

Od maja obsługa pasażerów, podróżujących do centrum linią nr 12 z przystanku „Gnaszyn Dospel” będzie się odbywać na nowym przystanku usytuowanym przy ulicy Tatrzańskiej za wjazdem na pętlę manewrową.

Zmiana miejsca obsługi pasażerów dotyczy także kursów linii nr 12, rozpoczynających się dotychczas na przystanku przy ulicy Głównej obok pętli. Z dotychczasowego przystanku przy ulicy Głównej w przypadku linii 12 będą realizowane tylko wydłużone kursy do pętli „Gnaszyn Dworzec PKP”.

Wydłużenie przez MPK Częstochowa kursów linii nr 12, to wysłuchanie próśb mieszkańców Gnaszyna, którzy wnioskowali o to od dawna.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *