Kiedyś Helmut, teraz Wawrzek

Fot. Tramwaje Śląskie

Jak informują Tramwaje Śląskie zakończył się proces badań i testów przebudowanego pierwszego z wagonów typu Ptb. Od wczoraj wagon wozi pasażerów na linii nr 20 między Chorzowem a Katowicami. Poznaliśmy też nowe imię zmodernizowanego wagonu. Od teraz to już nie Helmut, a Wawrzek.


Po gruntownej modernizacji przeprowadzonej w Zakładzie Usługowo Remontowym Tramwajów Śląskich S.A. w Chorzowie, tramwaj oznaczony został symbolem Ptm. Przewoźnik przeprowadził również konsultacje ws. wyboru nowego imienia dla zmodernizowanego wagonu.

Otrzymaliśmy wiele listów od pasażerów. Sporo było wśród nich różnych ciekawych pomysłów na nazwanie tramwaju, jednak najwięcej głosów otrzymała jedna z naszych propozycji. W efekcie tego głosowania wagon Ptm zyskał imię Wawrzek – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada dodając, że Spółka skorzysta z przesłanych propozycji przy konsultacjach ws. imion dla kolejnych nowych wagonów.

W najbliższych latach tabor Tramwajów Śląskich ma się poszerzyć o trzy nowe modele. Tymczasem Wawrzek przeszedł pomyślnie wszystkie badania techniczne i jazdy próbne, i w poniedziałek 24 kwietnia rozpoczął służbę na linii nr 20.

W pierwszym okresie wagon nie będzie przyporządkowany na stałe do żadnej linii. Chcemy, by początkowo pojawił się na różnych liniach we wszystkich rejonach, a dopiero za jakiś czas wagon ten zostanie przypisany do konkretnej zajezdni – powiedział Andrzej Zowada.

W wyniku gruntownej modernizacji wagon zyskał m.in. niskopodłogową część środkową, nowy wygląd zewnętrzny i wystrój wnętrza, energooszczędny napęd, nowy system informacji pasażerskiej czy gniazda USB dostępne dla pasażerów. W Zakładzie Usługowo Remontowym Tramwajów Śląskich S.A. w Chorzowie trwa modernizacja kolejnego wagonu serii Pt.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *