Pierwszy Elf2 w barwach Kolei Śląskich

Fot. Kolej na kawę/Facebook

Już jest! Długo wyczekiwany przez wszystkich pasjonatów kolei i, przede wszystkim pasażerów, pierwszy egzemplarz Elfa 2 jest już gotowy, a my w końcu możemy zobaczyć, jak prezentuje się najnowszy twór PESY Bydgoszcz. Skład został uchwycony podczas jazdy próbnej na trasie z miejscowości Warlubie do Bydgoszczy.


Jak udało nam się ustalić, we wczorajszy wieczór pojazd wyruszył do Krakowa na testy homologacyjne. Następnie uda się do Żmigrodu na tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa. Kiedy przyjedzie na Śląsk? Według harmonogramu dostaw, pierwsza dwa nowe pociągi powinni trafić do Kolei Śląskich pod koniec lipca br. Czy tak się stanie? Zobaczymy w niedalekiej przyszłości.

Jak Wam się podoba Elf 2? Dajcie znać w komentarzach.

Fot. Kolej na kawę/Facebook

7 komentarzy

  1. Zobaczymy za 20 lat. EN57 w KŚ wygląda strasznie. Zmodernizowane mogą być ale do ELF im daleko. Stare FLIRT 12-13 lat też się nie umywają do ELF’a.

 1. „Znawcy ” i „eksperci” już nieźle pojechali po Elfie 2 na innych portalach. , Nigdy nie uważałem Elfa 1 za brzydkiego , mi się podoba i nie twierdzę aby Elf 2 był jeszcze brzydszy jak co nie którzy sądzą . Może to sprawa gustu , bardziej mnie ciekawi wnętrze , jakość wykonania i komfort pojazdu. Zobaczymy …

  1. Zgoda w 100 procentach. Wyrok został już wydany chociaż przyszły oskarżony jeszcze nawet nie popełnił czynu. Przyjadą, zobaczymy, pojeździmy sobie trochę. I wtedy ocenimy. Chyba, że przyjadą opóźnione. No to wtedy…

 2. No przykro mi, ale wygląda brzydko i „groźnie” !!!! 🙁
  Moim zdaniem, za dużo czarnego – choć teraz taka „moda” kolejowa – podobnie wyglądają nowe pociągi Kolei Mazowieckich…….
  Myślałem, że Elf II będzie ładniejszy od pierwotnej wersji, a niestety wyszło inaczej… 🙁
  Poprzednik wyglądał dużo „przyjaźniej” i ogólnie czoło pociągu było ładniejsze, choć dużo „cięższe” od Impulsa… 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *