Poznaj wszystkie oblicza Gliwic

Już dziś w holu głównym zmodernizowanego dworca w Gliwicach zaprezentowana zostanie wystawa fotografii, prezentujących archiwalne i współczesne zdjęcia miasta i jego mieszkańców. Partnerem wydarzenia jest PKP S.A.


Na wystawie „Glywitz-Gleiwitz-Gliwice. Wszystkie oblicza miasta” zaprezentowane zostaną unikatowe fotografie i archiwalne materiały ilustrujące Gliwice i jego dawne dzieje, a także współczesne zdjęcia pokazujące miasto i jego mieszkańców. Na 24 planszach będzie można zobaczyć charakterystyczne miejsca, sylwetki najsłynniejszych i najbardziej zasłużonych gliwiczan oraz fenomeny kulturowe związane z tym miejscem.

Jedna z plansz poświęcona zostanie dworcowi w Gliwicach. Osoby odwiedzające wystawę będą mogły porównać historyczny wygląd obiektu z tym współczesnym. Dzisiejszy wygląd dworca to efekt zakończonej w ubiegłym roku przebudowy, realizowanej wspólnie przez PKP S.A. i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Inwestycja objęła gruntowną modernizację budynku dworca oraz przyległej infrastruktury torowo-peronowej.

Wystawa potrwa do 21 czerwca. Jej organizatorem jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. PKP S.A. jest jednym z partnerów wydarzenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *