Ogórkowa Wycieczka

Źródło: autobusczerwony.pl

Wybierz się „ogórkiem” na wycieczkę podczas SilesiaKomunikacja 2017 (26 i 27 kwiecień) odbywających się w ExpoSilesia w Sosnowcu. W programie wycieczki przewidziany jest postój między innymi na osiedlu Giszowiec i Nikiszowiec.


W związku z Targami Transportu Publicznego – SilesiaKomunikacja 2017, po raz czwarty odbędzie się edycja Autobus Czerwony podczas, której będzie można wybrać się na wycieczkę popularnym niegdyś w transporcie publicznym „ogórkiem”, czyli bardzo popularnym kiedyś w naszych miastach autobusem Jelcz 043.

W programie wycieczki znalazł się Plac pod Lipami i Kolonia Amerykańska na Giszowcu, Balkan, Dyrekcja KWK Wieczorek i spacer po Nikiszowcu. Organizatorzy przewidzieli również chwilę na kawę i słodkie „conieco”. Zielony Jelcz 043 wyruszy po południu 26 kwietnia spod ExpoSilesia w Sosnowcu o godzinie 16.

LINK do wydarzenia.

Na wycieczkę trzeba się zapisać, wysyłając maila na adres autobusczerwonypl@gmail.com, wycieczka jest płatna 50zł/osoba dorosła i 25zł/dziecko do lat 16 (w tym koszt kawy w Cafe Byfyj), zebrane w ten sposób fundusze pozwolą na wymianę silnika w niebieskiej Skodzie RTO.

Autobus Czerwony – projekt o historii transportu publicznego. Nazwa projektu nawiązuje do czasów kiedy większość autobusów na naszych drogach była czerwona.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


* Fot. autobusczerwony.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *