Bilety do Zakopanego także w kasach KŚ

Majówka zbliża się wielkimi krokami, dlatego Koleje Śląskie przypominają o możliwości wybrania się pociągiem śląskiego przewoźnika do stolicy polskich Tatr. Od soboty (22 kwietnia) bilety na przejazd specjalny do Zakopanego będzie można kupić bezpośrednio w COP w Katowicach i w kasach w Bielsku-Białej, bez konieczności wcześniejszej rejestracji.


Pociąg KŚ do Zakopanego odjedzie z Katowic 29 kwietnia o godzinie 7:18. Zatrzyma się m.in. w Tychach, Pszczynie, Czechowicach Dziedzicach, Bielsku-Białej, Żywcu, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu. Do Zakopanego dotrze o godzinie 11:49, a o 14:58 wyruszy w drogę powrotną. Kolejne kursy zaplanowane zostały na 3 V – wówczas pociąg odjedzie z Katowic o godzinie 9:20, do Zakopanego przyjedzie o 13:58, a trasę powrotną rozpocznie o 17:23. Dzięki powyższemu rozwiązaniu możliwe jest zorganizowanie sobie zarówno 5-dniowego, jak i co najmniej 3-godzinnego pobytu w Tatrach.

W każdym z czterech pociągów są jeszcze miejsca. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszy się pierwszy pociąg do Zakopanego i ostatni powrotny do Katowic. Jednak aby mieć pewne miejsce w pociągu, nie warto czekać z zakupem biletu do ostatniej chwili – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

W piątek kończy się możliwość internetowej rezerwacji biletów. Osoby, które zarezerwowały, ale nie odebrały jeszcze swojego biletu, mają na to pięć dni od momentu rezerwacji.

Aby jednak dać „drugą szansę” tym, którzy przegapili termin rejestracji internetowej, oferujemy możliwość kupienia biletu bezpośrednio w Centrum Obsługi Pasażera w Katowicach i kasach w Bielsku-Białej. Taki bilet kosztuje 30 zł i – podobnie jak przy rezerwacji – zapewnia miejsca siedzące. Pozostaje jeszcze możliwość zakupienia biletu na pokładzie pociągu w dniu odjazdu. Taki bilet jest tańszy o 10 zł, ale nie gwarantuje miejsca Dodatkowo pula takich biletów będzie mocno ograniczona. Stąd też zachęcamy, żeby wybrać się w przyszłym tygodniu po zakup biletów do naszych kas – czytamy ponadto w opublikowanym dzisiaj komunikacie Kolei Śląskich.

Więcej szczegółów na temat pociągu do Zakopanego można znaleźć na stronie Kolei Śląskich w zakładce Turystyka. Warto również zapoznać się z godzinami otwarcia kas w Bielsku Białej oraz COP w Katowicach. Te informacje można natomiast znaleźć TUTAJ.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *