Utrudnienia na Śląsku (Aktualizacja 10:50)

Powrót zimy w naszym regionie jak dotąd nie spowodował paraliżu, choć oczywiście doskonale nie jest. Największe utrudnienia mamy za sprawą powalonego na sieć drzewa na odcinku Lubliniec – Tarnowskie Góry.


Aktualnie za wszyskie pociągi na odcinku Koszęcin – Tarnowskie Góry – Koszęcin, Koleje Śląskie uruchomiły zastępczą komunikację autobusową. Mowa tu o połączeniach  nr 44626 relacji Lubliniec – Oświęcim oraz pociągu nr 44601 z Tarnowskie Góry do Lublińca. 

Ponadto z powodów technicznych Koleje Śląskie zmuszone były odwołać jedną parę połączeń na linii S71. Śląski przewoźnik przeprasza pasażerów za powstałe utrudnienia w trakcie podróży.

O ewentualnych kolejnych utrudnieniach będziemy informować Was na bieżąco.

————————— Aktualizacja (08:20) —————————
Pociąg relacji Lubliniec 6:49 – Częstochowa 7:26 jest opóźniony na odjeździe około 75 minut z powodu braku zasilania w sieci trakcyjnej. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie.

————————— Aktualizacja (09:00) —————————
Pociąg relacji Racibórz 7:57 – Bohumin 8:36 z przyczyn technicznych jest opóźniony na odjeździe około 60 minut. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie.

————————— Aktualizacja (09:30) —————————
Jak podaje PKP PLK na odcinku Częstochowa  – Poraj miała miejsce awaria sieci trakcyjnej i ruch pociągów prowadzony jest po jednym torze. Jak przewiduje zarządca infrastruktury, na tym odcinku w związku z usterką, której usunięcie planowane jest do godziny 10 pociągi mogą doznawać opóźnień do około 20 minut.

Podobna awaria ma miejsce na Centralnej Magistrali Kolejowej pomiędzy Psarami a Zawierciem. Tam utrudnienia mają według PKP PLK potrwać do godziny 11. Jak podaje aktualnie PKP PLK utrudnienia na CMK mają jednak trwać do godziny 16

————————— Aktualizacja (10:10) —————————
Pociąg relacji Chałupki 8:53 – Katowice 10:30 z przyczyn technicznych jest opóźniony na odjeździe około 70 minut. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie.

————————— Aktualizacja (10:50) —————————
Pociąg relacji Lubliniec 8:40 – Częstochowa 9:19 jest z przyczyn technicznych opóźniony na odjeździe około 130 minut. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie.

Pociąg relacji Katowice 8:09 – Lubliniec 9:38 jest opóźniony na trasie około 80 minut od stacji Kalety z powodu braku zasilania sieci trakcyjnej oraz awaryjnego zamknięcia jednego toru na odcinku Kalety – Koszęcin. Opóźnienie pociągu może ulec zmianie.

Wygląda na to, że przynajmniej na kolei sytuacja wraca do normy, Niektóre pociągi są jeszcze poopóźniane ale zaczynają to być sporadyczne wyjątki, a i same opóźnienia nie są tak dotkliwe jak rankiem. Chcemy poinformować o tym, że nie wszyscy trafili dzisiaj na niedogodności związane z powrotem zimowej aury. Nam udało się dojechać z Cieszyna do Katowic bez żadnych niemiłych niespodzianek. Punktualnie i zgodnie z rozkładem jazdy.

One comment

  1. Koleje Śląskie to jest totalna porażka nie trzeba zimy tam nawet latem potrafią być 30 min opóżnienia i odwołane pociągi !!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *