Bezpieczny Przejazd dla 3 tysięcy

Fot. PKP PLK

Prawie 3 tysiące dzieci od początku roku dowiedziało się więcej na temat bezpieczeństwa na kolei w ramach spotkań organizowanych w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Przez pierwsze trzy miesiące tego roku koordynatorzy kampanii wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei odwiedzili łącznie 133 szkoły i placówki wychowawcze.


O tym, czym zajmuje się kampania „Bezpieczny Przejazd” informowaliśmy kilkakrotnie na naszych łamach. Przypomnijmy, to działania zarządcy infrastruktury mające na celu podniesienie świadomości zagrożeń płynących z braku zachowania środków ostrożności w miejscach tak specyficznych i newralgicznych, jakim są przejazdy kolejowe oraz systemem zachowań w miejscach sąsiadujących z używaną infrastrukturą kolejową. Głównym adresatami kampanii są dzieci oraz młodzież, stąd duża część prelekcji organizowana jest w szkołach różnych kierunków i różnych szczebli. Chociaż, są też inne działania

Ostatnie miesiące to większa aktywność kampanii na portalach społecznościowych, które wykorzystywane są jako kolejne źródło przekazywania ważnych informacji o bezpieczeństwie. Film pokazujący zdarzenie w Czerwionce i przestrzegający przed wjeżdżaniem na przejazd przy zamkniętych rogatkach obejrzało prawie pół miliona osób (nasz portal również prezentował ten materiał).

W kwietniu, w ramach współpracy partnerskiej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami pasażerskimi prowadzą kolejną akcję informacyjną. Wśród pasażerów dystrybuowane są materiały informacyjne, a w pociągach przemierzających całą Polskę emitowany jest spot kampanijny, co jest prawdą, bo widzieliśmy go w pociągach Kolei Śląskich. W terenie kontynuowane są akcje ulotkowe na przejazdach i dzikich przejściach.

W tym roku prowadzone będą także warsztaty z instruktorami nauki jazdy. Ponadto, kolejni nauczyciele będą lepiej przygotowani do prowadzenia zajęć dzięki dodatkowym materiałom instruktażowym z należytego pokonywania przejazdów kolejowo – drogowych. Kolejowi eksperci do spraw bezpieczeństwa planują tego typu spotkania w kilku miastach wojewódzkich.

Szczegółowe informacje na temat kampanii Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!” są dostępne na stronie www.bezpieczny-przejazd.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *