Zdarzenie na przejeździe kolejowo-drogowym (Aktualizacja 18:20)

Fot. Tomasz Wróbel / Źródło: Twitter

Parę minut po 15 doszło do zderzenia pociągu Pendolino relacji Wrocław – Warszawa z samochodem ciężarowym na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Schodnia na Opolszczyźnie. W wyniku wypadku rannych zostało co najmniej 9 osób w tym 3 ciężko.


Do zdarzenia doszło na jednotorowym odcinku trasy pomiędzy Opolem a Częstochową. Na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szesnaście zastępów straży pożarnej zabezpiecza miejsce wypadku. Pociągiem podróżowało ok. 300 osób.

Komunikat PKP S.A.

Dziś o ok. 15:10 na przejeździe z sygnalizacją świetlną i dźwiękową na jednotorowym szlaku Chrząstowice – Ozimek doszło do zderzenia pociągu relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia ze stojącym na tym przejeździe TIR-em. Nikt nie zginął. Rannych zostało 9 pasażerów w pociągu. Na miejscu pomocy udzieliły im zespoły ratunkowe. Dla podróżnych z pociągu PKP IC zapewniono przewóz autokarami. Zorganizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa dla pociągów Przewozów Regionalnych na odcinku Fosowskie – Opole Główne. Na okolicznych stacjach i przystankach wygłaszane są komunikaty na temat zmian w organizacji ruchu. W związku z wypadkiem wstrzymano ruch pociągów. Następujące pociągi PKP Intercity zostaną skierowane drogą okrężną:

•IC 8302 MATEJKO relacji Świnoujście – Przemyśl Główny od Opola przez Strzelce Opolskie, Pyskowice, Jawornica
•EIC 1623 ŁUŻYCE relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny od Lublińca przez Krupski Młyn, Pyskowice
•IC 3604 MEHOFFER relacji Przemyśl Główny – Jelenia Góra od Lublińca przez Krupski Młyn, Pyskowice
•EIC 6120 ODRA relacji Wrocław Główny – Warszawa Wschodnia od Opola przez Strzelce Opolskie, Pyskowice, Lubliniec

W związku z wypadkiem wstrzymano ruch pociągów. Komisja ustali szczegółowe okoliczności zdarzenia i wyjaśni obecność samochodu na przejeździe

Straż Pożarna: 18 rannych

– 18 pasażerów pociągu pendolino, który uderzył w ciężarówkę  zostało rannych. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało. Trasa będzie nieprzejezdna przez wiele godzin – poinformował z kolei rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

TWITTER


Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *