Testy Conecto G w PKM Tychy

Fot. PKM Tychy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach otrzymało na 10 dni autobus Mercedes-Benz w celu przeprowadzenia testów. Niskopodłogowy, czterodrzwiowy, przegubowy pojazd miejski Conecto G o długości 18,12m kursuje na trasie Tychy Szpital Wojewódzki – Katowice Aleja Korfantego – Tychy Szpital Wojewódzki i można go spotkać od samego rana do późnego wieczora.


Od kilku dni pasażerowie linii 1, która kursuje na trasie Tychy – Katowice – Tychy mogą przetestować ten nowy pojazd. Autobus jest fabrycznie nowy, wcześniej od wyjazdu z fabryki był testowany jedynie w Warszawie.

Pojazd wyróżnia komfortowa przestrzeń pasażerska, przestronne i przyjazne w obsłudze miejsce kierowcy z wygodnym obrotowym fotelem. Cichy silnik oraz oś przednia z niezależnym zawieszeniem kół gwarantują wysoki komfort podróży. Autobus dodatkowo jest klimatyzowany w całej przestrzeni pasażerskiej.

Przegub jest oszczędny w centrum oraz na przedmieściach aglomeracji. W razie potrzeby dysponuje odpowiednią mocą, aby swobodnie przyspieszyć w warunkach znacznie wyższych prędkości. Autobus ma napęd diesla z silnikiem Euro-6, niemiecki koncern solidnie przygotował się na nowe warunki eksploatacji dyktowane zaostrzonymi normami czystości spalin. Osiągi nowych Mercedesów są m.in. efektem technologii wykorzystanej w konstrukcji ich silników opracowanych specjalnie pod kątem współpracy z układami oczyszczania spalin. Silnik napędzający Conecto G, należy do nowej generacji jednostek średniej pojemności skokowej (10,7 l).

Autobus do testów udostępniła firma EvoBus Polska. Pojazd można zobaczyć na trasie linii 1 do 7 kwietnia.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *