Trenuj na masę i rzeźbę na dworcu w Zawierciu

Fot. PKP S.A.

Jak informuje PKP S.A., od ubiegłego weekendu miłośnicy sportu na terenie Zawiercia mogą korzystać z profesjonalnej sali do ćwiczeń. Na dworcu kolejowym otwarty został lokal do zajęć typu crossfit. To dobra lokalizacja dla osób, które chciałyby rozpocząć trening przed lub po pracy, w drodze do domu.


Sala treningowa zlokalizowana jest na parterze, po lewej stronie od wejścia do budynku. Do dyspozycji ćwiczących oddano w sumie ponad 200 mkw. powierzchni, wyposażonej w specjalistyczny sprzęt. Wewnątrz zlokalizowano 10-metrowe rusztowanie, w którym znalazły się m.in. drążki do podciągania czy koła gimnastyczne. Oprócz tego osoby odwiedzające to dobrodziejstwo mogą korzystać m.in. ze sztang, hantli, kettlebells, ergometrów czy sledów.

Sala do ćwiczeń typu crossfit to pierwsza tego typu działalność na dworcu kolejowym i doskonały przykład na to, że nasze obiekty nadają się do zagospodarowania również w niestandardowy sposób – mówi Dariusz Zduńczuk, dyrektor Biura Obrotu Nieruchomościami w PKP S.A. – Dworce kolejowe przestały być miejscem, w którym tylko oczekuje się na pociąg. Coraz częściej zaczynają pełnić funkcję miejsca spotkań lokalnej społeczności – dodaje.

Stopień wynajęcia powierzchni na dworcu w Zawierciu wynosi niemal 80%. Obecnie oprócz sali do ćwiczeń znajdują się tam również: restauracja, biuro turystyczne, biuro ubezpieczeniowe oraz lokale z prasą i przekąskami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *