Chybie – dwa dni przerwy od S6

Pociąg Wisła Głębce – Katowice podczas manewrów w Chybiu.
Fot. Sławek Czylok

Przez dwa dni (dzisiaj i jutro) pociągi linii S6 (Katowice – Wisła) obsługujące tymczasowo stację Chybie nie będą tego czynić. To zaplanowana w rozkładzie jazdy przerwa. Dzisiaj jednak kilka niedogodności z tego tytułu na tej stacji miało miejsce.


Pociągi pasażerskie linii S6 łączące Katowice z Wisłą Głębce nie zmieniały kierunku, tak jak do tej pory bywało, po postojach przy peronie wskazanym w harmonogramie kursowania. Jednostki jeździły na oznaczeniach manewrowych od rozjazdu do rozjazdu i kilka składów skierowano nawet w okolice nastawni od strony Zebrzydowic, czyli dobre kilkaset metrów od peronów w Chybiu. Dopiero tam zmieniały tor na właściwy, jeśli chodzi o kontynuowanie podróży. Jeszcze inne pociągi wjeżdżały w perony i tam oczekiwały na godzinę odjazdu w przeciwnym kierunku.

Warto podkreślić, że skoro te pociągi nie zatrzymywały się w Chybiu rozkładowo, to ich pojawienie się nie było w żaden sposób ogłaszane przez megafony. Bo tych pociągów dzisiaj i jutro dla podróżnych po prostu nie ma, choć niektóre stały przy peronach nawet po kilka minut.

Oprócz „osobówek”, w okolicy stacji trwały również notoryczne manewry taboru przeznaczonego do prac remontowych. Nie dziwi, bo według ograniczeń rozkładowych prace na torze 2 linii kolejowej nr 93 (ten w kierunku Czechowic-Dziedzic) mają niebawem się zakończyć, bądź właśnie zostały zakończone. Ekipy remontowe czeka w związku z tym przeprowadzka na tor nr 1 na odcinku w kierunku p.o. Ochodza. Czy wszystko jednak postępuje zgodnie z założonymi terminami? Z tego co udało się nam ustalić, to mogą być jakieś problemy, bo przejazdy kolejowe, na których prace miały zakończyć się w piątek, nie zostały do teraz oddane do użytku.

A wszystko to, co dzisiaj działo się rano na stacji Chybie, uchwycił obiektyw niezawodnego Sławka Czyloka.

One comment

  1. Szkoda, że tylko czasowo KŚ korzystają z tej stacji. Mogło by to być niezłe centrum przesiadkowe z Katowic i Czechowic do Cieszyna, Wisły, Zebrzydowic, Jastrzębia i Orzesza i dalej. Plac przed stacją duży, dla busów i jako parking dla aut…Rozmarzyłem się.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *