Kibice pojadą pociągiem na mecz

Fot. Koleje Śląskie

Jak informują Koleje Śląskie, w związku z meczem Ruch Chorzów – Piast Gliwice, który odbędzie się 3 kwietnia 2017 roku, prawdopodobne będą przejazdy kibiców pociągami śląskiego przewoźnika.


Według wstępnych ustaleń grupa kibiców z Gliwic może jechać pociągiem numer 44084 (wyjazd z Gliwic o godzinie 16:46, przyjazd do Chorzowa Batorego o 17:08) lub pociągiem numer 44058 (wyjazd z Gliwic o godzinie 17:14, przyjazd do Chorzowa Batorego o 17:36). W drodze powrotnej grupa wybierze prawdopodobnie pociąg numer 44151 (wyjazd z Chorzowa Batorego o godzinie 20:45; przyjazd do Gliwic o 21:09).

Dodatkowo w tym dniu możliwy jest również przejazd kibiców Ruchu Chorzów z katowickich dzielnic. W takim przypadku grupa będzie podróżować prawdopodobnie pociągami numer 40625 (wyjazd z Katowic Szopienic o 17:18, przyjazd do Chorzowa Batorego o 17:34) oraz numer 44064 (wyjazd z Chorzowa Batorego o 20:37 przyjazd do Szopienic o 20:52).

Przejazdy kibiców mają być zabezpieczone przez odpowiednie służby. W miarę możliwości postaramy się wydzielić oddzielną strefę dla pozostałych podróżnych. Jednak pasażerom, którzy wolą uniknąć przejazdu pociągiem z grupą kibiców, sugerujemy, by rozważyć podróż innymi kursami – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

One comment

  1. Dlaczego kluby piłkarskie nie wynajmą specjalnego pociągu dla swoich kibiców, tylko zwykli pasażerowie muszą jechać z kibicami ? Jak wiemy kibice nie zawsze zachowują się grzecznie i jazda z nimi nie należy do przyjemnych i bezpiecznych. Przewoźnik sugeruje pasażerom żeby wybierali inne kursy tylko dlaczego to zwykły, spokojny pasażer ma zmieniać plany podróży tylko dlatego, że pociągiem pojadą kibice.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *