Kibice pojadą pociągiem na mecz

Fot. Koleje Śląskie

Jak informują Koleje Śląskie, w związku z meczem Ruch Chorzów – Piast Gliwice, który odbędzie się 3 kwietnia 2017 roku, prawdopodobne będą przejazdy kibiców pociągami śląskiego przewoźnika.


Według wstępnych ustaleń grupa kibiców z Gliwic może jechać pociągiem numer 44084 (wyjazd z Gliwic o godzinie 16:46, przyjazd do Chorzowa Batorego o 17:08) lub pociągiem numer 44058 (wyjazd z Gliwic o godzinie 17:14, przyjazd do Chorzowa Batorego o 17:36). W drodze powrotnej grupa wybierze prawdopodobnie pociąg numer 44151 (wyjazd z Chorzowa Batorego o godzinie 20:45; przyjazd do Gliwic o 21:09).

Dodatkowo w tym dniu możliwy jest również przejazd kibiców Ruchu Chorzów z katowickich dzielnic. W takim przypadku grupa będzie podróżować prawdopodobnie pociągami numer 40625 (wyjazd z Katowic Szopienic o 17:18, przyjazd do Chorzowa Batorego o 17:34) oraz numer 44064 (wyjazd z Chorzowa Batorego o 20:37 przyjazd do Szopienic o 20:52).

Przejazdy kibiców mają być zabezpieczone przez odpowiednie służby. W miarę możliwości postaramy się wydzielić oddzielną strefę dla pozostałych podróżnych. Jednak pasażerom, którzy wolą uniknąć przejazdu pociągiem z grupą kibiców, sugerujemy, by rozważyć podróż innymi kursami – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

One comment

  1. Dlaczego kluby piłkarskie nie wynajmą specjalnego pociągu dla swoich kibiców, tylko zwykli pasażerowie muszą jechać z kibicami ? Jak wiemy kibice nie zawsze zachowują się grzecznie i jazda z nimi nie należy do przyjemnych i bezpiecznych. Przewoźnik sugeruje pasażerom żeby wybierali inne kursy tylko dlaczego to zwykły, spokojny pasażer ma zmieniać plany podróży tylko dlatego, że pociągiem pojadą kibice.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *