Przetarg na Centrum Przesiadkowe w Brynowie

Źródło: UM Katowice

Katowicki Urząd Miasta wraz z Tramwajami Śląskimi ogłosił przetarg na kolejne Centrum Przesiadkowe. Tym razem w dzielnicy Brynów w okolicy istniejącej dzisiaj pętli tramwajowej. Wartość zamówienia opiewa na kwotę prawie 67 milionów złotych netto.


To już trzeci w tym miesiącu przetarg w ramach zadania inwestycyjnego: „Katowicki System Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych”. Zamówienie obejmuje budowę węzła przesiadkowego w Katowicach, w dzielnicy Brynów w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki, Kłodnickiej, Rzepakowej, Waltera Jankego i Żytniej wraz z oświetleniem, odwodnieniem i infrastrukturą towarzyszącą oraz niezbędnymi przebudowami istniejących sieci.

Centrum Przesiadkowe będzie składać się m.in.: z budynku obsługi podróżnych, wiaty peronowej i rowerowej, miejsc postojowych i jezdni manewrowej dla autobusów, parkingu „Park&Ride” wraz z systemem poboru opłat, postoju TAXI oraz miejsc postoju tzw. ” Kiss&Ride”

Wartość całego zamówienia to 66 590 065,46 zł netto, a wykonawca zobowiązany będzie do wykonania realizacji w czasie nieprzekraczającym 22 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Kryteria udzielenia zamówienia stanowić będą:

  • cena ofertowa – 60%,
  • doświadczenie osób – 40%.
Źródło: UM Katowice

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *