Dołem zamiast górą w Ząbkowicach

Wiz. PKP PLK S.A.

Przy okazji artykułu na temat marcowej korekty rozkładu jazdy pociągów pasażerskich, informowaliśmy o planowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. pracach na stacji Dąbrowa Górnicza Ząbkowice związanych z budową przejścia podziemnego. Dziś znamy już więcej szczegółów i przedstawiamy także wizualizacje, jak ma prezentować się dworzec oraz samo przejście po wykonaniu inwestycji.


Inwestycja zapewni bezpieczne i nowoczesne przejście pod torami na peronach w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach. Do historii przejdzie zatem kładka nad torami, której budowa była tu pierwotnie planowana.

Tunel pod peronami będzie miał specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych, rowerzystów i rodziców z wózkami. Prowadzona wspólnie z miastem inwestycja, ma rozpocząć się w maju. Całość prac, według szacunków ma pochłonąć 8 milionów złotych.

Zgodnie ze wstępnym planami, wszystkie prace mają zakończyć się do kwietnia przyszłego roku.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

4 komentarze

  1. Bardzo ładnie! A czy nie można przy okazji rozważyć pomysłu budowy połączenia z Dąbrowy Górniczej Ząbkowic do Pyrzowic? To raptem 20 km a taki łącznik skraca czas jazdy z Sosnowca na lotnisko o 20 minut i umożliwia dojazd na Kraków Główny w 70 minut!!!!!

    1. Chyba tak, ponieważ PKP PLK jest w trakcie rozstrzygnięcia przetargu na odbudowę małej infrastruktury na tynm przystanku. Śledzimy temat i wkrótce będziemy pisać.

  2. To może w końcu otworzą kasę biletową na tym dworcu. 8 lat temu tam działała kasa biletowa, poczekalnia i postój dla taksówek. Był także na placu dworcowym sklep spożywczy i piwiarnia, życie tętniło. Nie wspomnę że były pociągi do Jaworzna Szczakowej, Bukowna i Krakowa przez Sosnowiec Maczki, których w tej chwili bardzo brakuje

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *