Linia nr 292 będzie jeszcze dłuższa

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP tradycyjnie już wraz z nastaniem nowego miesiąca koryguje trasy i terminy kursowania niektórych połączeń. Tym razem zmiany będą miały charakter dwustopniowy. Część wejdzie w życie w sobotę 1 kwietnia, pozostałe w poniedziałek, 3 kwietnia.


Z nowinek, nas najbardziej zaciekawiło wydłużenie trasy autobusu linii 292, który po przyjeździe z Katowic, dokładniej spod akademików w Ligocie, do centrum Mysłowic nie będzie tam kończył kursu, lecz pojedzie jeszcze dalej, do dzielnicy Brzęczkowice. Tym sposobem podczas jednego przejazdu autobus będzie miał do pokonania ponad 30 kilometrów. Dodatkowo, jak nas poinformowano w KZK GOP, od soboty tabor na tej relacji („Brzęczkowice Osiedle Powstańców” – „Ligota Akademiki”) ma być całkowicie wymieniony na nowy. Nie zmieni się natomiast częstotliwość kursowania autobusów tej linii wynosząca 60 minut

Zmiany wprowadzane przez KZK GOP od 1 kwietnia

Trasa przejazdu linii autobusowej nr 42 ulegnie zmianie. Autobusy w rejonie osiedla Syberka w Będzinie zostaną skierowane bezpośrednio z ul. Chmielewskiego, ul. 9 Maja, do ul. Czeladzkiej. Na tej trasie utworzony zostanie nowy przystanek „Osiedle Syberka 9 Maja” (stanowisko w kierunku Bytomia, na ul. 9 Maja). Wyłączone z obsługi tej linii zostaną przystanki: „Osiedle Syberka Pawilony” oraz „Osiedle Syberka Ośrodek Zdrowia”.

Wprowadzone zostaną korekty w obsłudze stanowisk na dworcu autobusowym „Zabrze Goethego” przez linie autobusowe nr: 86, 270, 286 i 720. Autobusy ww. linii wykonujące kursy w kierunku Placu Teatralnego i ul. Mikulczyckiej będą odjeżdżały ze stanowiska nr 8 razem z liniami nr: 81, 83, 617 i 617N, a w kierunku ulic: Wolności Korfantego, Trocera i 3 Maja będą nadal odjeżdżały ze stanowiska nr 10.

Rozkład jazdy linii autobusowej nr 139 na soboty, niedziele i święta, Wigilię i Sylwestra ulegnie zmianie. Kursy odjeżdżające z przystanku „Ruda Śląska Bykowina Grzegorzka” zostaną przyśpieszone o 5 minut, z wyjątkiem kursu o godz. 03:51 oraz opóźnieniu kursów odjeżdżających z przystanku „Chorzów Stary Szyb Prezydent” o 5 minut, z wyjątkiem kursu o godz. 04:28.

Wspomniana już trasa przejazdu linii autobusowej nr 292 zostanie wydłużona do przystanku „Brzęczkowice Osiedle Powstańców”, co pozwoli na rozszerzenie bezpośredniej możliwości dojazdu z dzielnicy Brzęczkowice – Słupna do śródmieścia Mysłowic oraz katowickich dzielnic: Janów, Nikiszowiec, Ochojec i Ligota.

Zmiana rozkładu jazdy linii autobusowej nr 870 zakłada włączenie do obsługi dwóch nowych przystanków autobusowych: „Chorzów Nomiarki”, który zlokalizowany będzie przy ul. Nomiarki w Chorzowie oraz „Świętochłowice Żołnierska”, usytuowanego przy ul. Żołnierskiej w Świętochłowicach. W celu obsługi tych przystanków, autobusy jadące w kierunku Gliwic będą zjeżdżać z DW 902 i zawracać na rondzie przy ul. Nomiarki w Chorzowie, natomiast w stronę Katowic, będą zjeżdżać z DW 902 i zawracać na rondzie przy ul. Żołnierskiej w Świętochłowicach.

Zmiany wprowadzane przez KZK GOP od 3 kwietnia

Kurs linii autobusowej nr 199 (dni robocze) odjeżdżający o godz. 15:15 z przystanku „Ruda Śląska Kochłowice Kopalnia” do „Zabrze Goethego” zostanie opóźniony o 5 minut (z godz. 15:15 na 15:20, odjazd z przystanku „Ruda Śląska Kochłowice Rynek” z godz. 15:23 na 15:28).

Kurs linii autobusowej nr 255 (dni robocze) odjeżdżający o godz. 19:18 z przystanku „Ruda Śląska Halemba Pętla” zostanie opóźniony o 10 minut (z godz. 19:18 na 19:28, odjazd z przystanku „Ruda Śląska Bielszowice” o godz. 20:36).

Ponadto, utworzony zostanie nowy przystanek autobusowy pod nazwą „Psary Gródków Centrum Dystrybucyjne”, który zlokalizowany będzie na ul. Zwycięstwa w Psarach. Przystanek będzie obsługiwany przez linie autobusowe nr: 104, 107 i 200. Odległości i czasy przejazdu pomiędzy ww. przystankiem, a sąsiednimi wyniosą odpowiednio: „Psary Gródków Szkoła” – „Psary Gródków Centrum Dystrybucyjne” – 0,9 km i 1 minuta, „Psary Gródków Centrum Dystrybucyjne” – „Będzin Łagisza Pustkowie” – 0,7 km i 2 minuty.

One comment

  1. W kwestii 42: zostanie również wyłączony z obsługi przystanek Osiedle Syberka Kościół w kierunku Bytomia. Niestety barany z KZKGOPu o tym nie raczą napisać w swoim śmiesznym komunikacie 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *