Znów będzie można dojechać punktualnie do szkoły

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o porannym problemie mieszkańców Żywiecczyzny, który powstał na wskutek zmian w ramach marcowej korekty rozkładu jazdy. Wiemy już, że od 3 kwietnia sytuacja wróci do normy, dzięki czemu pasażerowie Kolei Śląskich nie będą już mieli problemu z punktualnym dotarciem do pracy czy szkoły. To bardzo ważna zmiana, bowiem dotyczy ona dużej grupy osób.


Przypomnijmy, wskutek marcowej korekty rozkładu jazdy poranny pociąg Kolei Śląskich nr 49716 przyjeżdża ze Zwardonia do Żywca 18 minut później, czyli o 7:41. Jak poinformował nas jeden z naszych Czytelników, opóźnienie przyjazdu pociągu uniemożliwia pasażerom, szczególnie dzieciom i młodzieży punktualne dotarcie do szkół. Sprawę przekazaliśmy władzom Kolei Śląskich, które podjęły działania mające na celu rozwiązanie powyższego problemu.

Jak udało nam się ustalić, od 3 kwietnia pociąg KŚ nr 49716 będzie przyjeżdżał do Żywca 12 minut wcześniej (o godz. 7:29). Tym samym uczniowie spokojnie będą mogli zdążyć na lekcje rozpoczynające się o godzinie 8. Zaktualizowany rozkład jazdy można znaleźć na stronie Kolei Śląskich.

Na wniosek pasażerów zmieniliśmy godzinę kursowania porannego pociągu ze Zwardonia do Żywca. Zrobiliśmy to przede wszystkim dla dzieci dojeżdżających rano do szkół – powiedział nam Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że późniejsze kursowanie opisywanego wyżej pociągu, było powodem planowanych przez PKP PLK S.A. prac inwestycyjnych na linii kolejowej nr 139. Prac, których ostatecznie zarządca infrastruktury w podanym terminie nie wykona…

Jednak prędzej czy później, remont zostanie wykonany. Czy wówczas Koleje Śląskie zadbają o to, by umożliwić swoim pasażerom swobodny dojazd do pracy i szkół?

– Kolejna korekta rozkładu jazdy przypada na okres wakacyjny i jest to czas wzmożonych remontów na torach, w tym również na linii S5. Nie możemy zatem wykluczyć tego, że będziemy zmuszeni zmienić godziny kursowania wielu pociągów na tej trasie, m.in. połączenia 49716. Dziś jednak nie znamy jeszcze szczegółów. Zapewniam jednak, że każdorazowo przy zmianach rozkładu jazdy, będziemy zabiegać o to, aby umożliwić dzieciom i młodzieży jak najlepszy dojazd do szkół – wyjaśnił Michał Wawrzaszek.

5 komentarzy

  1. Zastanawia mnie do jakich szkół młodzież zdąży na 8. Pociąg na stacji Bielsko-Biała Główna melduje się parę minut po godzinie 8:00. Powoduje to konieczność przejazdu pociągiem wcześniejszym; czyli obecnym 6:49. Pociąg aby dzieci dojeżdżały nim na czas musiał by odjeżdżać około 7:15. Dobrze by było porządnie przeanalizować czas przyjazdu pociągu.

  2. Przecież na wakacje chyba można przesunąć godzinę odjazdu, dzieci i młodzież nie jeżdżą wtedy do szkoły

    1. W wakacje tak, ale remont z całą pewnością będzie trwał dłużej niż dwa miesiące, i wtedy, może, choć mamy nadzieję że tak nie będzie, znów może dojść do sytuacji jaka ma miejsce od 12 marca.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *