Nowe Urbino już w Częstochowie

Fot. Marcin Nader/Poznańskie-autobusy

Do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie docierają Solarisy Urbino 12 IV generacji. W sumie nowych autobusów będzie czterdzieści, a wszystko za sprawą zeszłorocznego przetargu, w którym najlepszy okazał Solaris Bus & Coach. Prezentacja nowych pojazdów odbędzie się 5 kwietnia na Placu Biegańskiego w Częstochowie.


Nowe częstochowskie autobusy są bardzo dobrze wyposażone, znajdziemy w nich m.in.: klimatyzację, osiem kamer monitoringu, sześć ładowarek USB, bezprzewodowy internet LTE oraz biletomaty, w których będzie można zapłacić bilonem, a także zbliżeniowo kartami płatniczymi. Nowością będą kasowniki dwufunkcyjne, wyposażone w wyświetlacze pokazujące nazwę poprzedniego przystanku, aktualnego przystanku oraz nazwy kolejnych trzech przystanków.

Oprócz tego, w nowych pojazdach znajdą się tablice informacyjne LED wyświetlające kierunek jazdy i numer linii. Na tylnej tablicy obok numeru linii będzie wyświetlana nazwa przystanku docelowego. Przednia, boczna i tylna tablica podczas postoju na pętlach będzie na zmianę wyświetlała pozostały czas do odjazdu oraz numer linii i przystanek docelowy.

MPK Częstochowa za 40 nowych autobusów zapłaciło 45,657 mln złotych, z czego 85% stanowiły środki ze śląskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wszystko to w ramach projektu „Przyjazna Komunikacja”. Częstochowski przewoźnik nowym pojazdami zamierza zastąpić stare i wysłużone Ikarusy, które kursują w mieście od 1984 roku.

Dzięki uprzejmości społeczności Poznańskie-autobusy prezentujemy Państwu zdjęcia Nowych Urbino w drodze do Częstochowy i na zajezdni MPK.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *