Zmiana czasu na letni a podróż pociągiem

Fot. PKP Intercity

Dziś w nocy nastąpi zmiana czaowprzesunięte o godzinę do przodu, z godziny 2 na 3. Każdego roku, w ostatnią niedzielę marca, przesuwając wskazówki zegara o godzinę do przodu, wprowadzamy czas letni. Będziemy się nim cieszyć do ostatniej niedzieli października. Podczas dzisiejszej zmiany czasu w trasie kursu będzie 18 składów PKP Intercity.


Wsiadając do dzisiejszych nocnych pociągów  w pamiętajmy o zmianie czasu na letni. W wielu wypadkach nasza podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy się już według czasu letniego.

– W 18 naszych składach, które będą w trasie podczas zmiany czasu na letni, konduktorzy poinformują o tym pasażerów – podkreśla Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową są dostępne na stronie www.intercity.pl, w punktach informacyjnych na dworcach oraz u konduktorów w pociągach. Pasażerowie mogą również skorzystać z Infolinii 19 757.

2 komentarze

  1. KŚ to kiedy zacznie jeździć punktualnie bo krew zalewa codziennie opóżnienia bądź odwołane pociągi a my płacimy za bilety

  2. Mam nadzieję, że dożyję czasów kiedy ten kosztowny zabobon zmiany czasu zimowego na letni zniknie raz na zawsze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *