Po Ligocie czas na Zawodzie

źródło: UM Katowice

Jest przetarg na kolejny węzeł przesiadkowy w Katowicach. Wspólnie z Tramwajami Śląskimi, Urząd Miasta w Katowicach ogłosił przetarg na węzeł przesiadkowy w dzielnicy Zawodzie. Szacunkowa wartość zamówienia to ponad 64 mln zł netto


W ramach zadania inwestycyjnego „Katowicki System Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych” został ogłoszony kolejny już przetarg węzła przesiadkowego. Ostatnio informowaliśmy o przetargu na Centrum w Ligocie, a tym razem zamówienie dotyczy centrum zlokalizowanego w dzielnicy Zawodzie, który ma powstać pomiędzy ulicami Bagienną, Krakowską, Łączną i 1 Maja, nieopodal zajezdni tramwajowej.

Zakres prac obejmuje między innymi budowę dwóch parkingów naziemnych, postoju dla autobusów, budynku dworca, wiat peronowych, wiat rowerowych, postoju taxi i miejsc krótkiego postoju typu Kiss & Ride. Obiekt centrum przesiadkowego będzie wyposażone w system dynamicznej informacji pasażerskiej, biletomaty, instalacji nagłośnienia oraz elementów małej architektury.

Przy okazji budowy węzła zmieni się również organizacja ruchu na przyległych ulicach oraz zostanie przebudowane torowisko tramwajowe. Całość inwestycji szacowane jest na 64 234 522,16 zł netto, a wykonawca na realizację zadania będzie miał 22 miesiące od momentu podpisania umowy.

Kryteria udzielenia zamówienia

– Cena –  60%
– Doświadczenie osób – 40 %

Źródło: UM Katowice

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *