„Maskotka” wróciła po remoncie

SA138 dzisiaj w Cieszynie

Kilka dni temu z przeglądu trzeciego poziomu utrzymania wrócił do Katowic jedyny pociąg SA138, będący w bazie taborowej Kolei Śląskich. Dziś mieliśmy okazje podróżować nim, w ramach relacji nr 44240, z Cieszyna do Czechowic-Dziedzic. Miłośnicy wielkich zmian będą zawiedzeni. To nie znaczy, że coś się pogorszyło.


Pozwoliliśmy sobie nazwać SA138 – 005, bo dokładnie o ten pociąg chodzi, „maskotką”. A to temu, że to chyba najbardziej reprezentacyjna jednostka KŚ. To właśnie ona zazwyczaj bierze udział we wszelakich piknikach, prezentacjach czy przejazdach okolicznościowych organizowanych przez sympatyków kolei. Stąd jest najbardziej znana nie tylko pasażerom, mającym często styczność z KŚ, ale również i osobom zwiedzającym imprezy promujące kolej czy też samego przewoźnika.

Wnętrze pojazdu nie uległo praktycznie żadnym zmianom. Komfort podróżowania pozostał wysoki i nawet biorąc pod uwagę, że to jednostka spalinowa, to w środku podczas jazdy nawet z prędkością przekraczającą 100 km/h jest cicho i przyjemnie. Generalnie, ci co lubią SA138 pozostaną przy tym uczuciu nadal, ci natomiast, którzy za nim nie przepadali, prawdopodobnie również pozostaną przy swojej opinii.

Niemniej, my oceniamy warunki podróży stworzone czy funkcjonujące po remoncie w SA138 jako wysoce pozytywne i zapewniamy, że widząc „maskotkę” wjeżdżającą na peron podróżni mogą być spokojni o gwarancję przyjemnej podróży.

4 komentarze

  1. Eee… ale o co chodzi? Zrobiono regularne P3 na SZT, nikt nie oczekiwał ani nie zapowiadał, że cokolwiek będzie na nim dodatkowo robione. Mieli dodatkowy wagon wpinać? Temat stworzony chyba trochę na siłę…

    Przy okazji, „relacja” to Cieszyn – Czechowice-Dz. jak już, 44240 to numer pociągu w RJ.

  2. Aaaa … tam pasazażer się czepiasz 🙂 Co mieli napisać że wrócił i tyle. Luźne spostrzeżenia redakcji i tyle.
    SiT piszcie ile się da każde info dobre. Pozdrawiam 🙂

    1. Też tak uważam! Przynajmniej wiemy, że miał P3 i jeździ na S58. Zawsze to jakaś fajna informacja i jest co przeczytać. A ja, jeżdżąc głównie na S5 NIGDY nim nie jechałem…… Jutro też muszę jechać do Katowic, to kupie sobie EKOBILET – 12h za 24 zł i coś pozwiedzam, może na niego trafię 🙂 Pozdrawiam wszystkich!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *