Wiosenne porządki PKP PLK S.A.

PKP PLK S.A. zabrała się za wiosenne porządki jeszcze przed nadejściem kalendarzowej wiosny. Prace zostały przeprowadzone głównie w zakresie porządkowania zieleni na pasach biegnących bezpośrednio przy torowiskach i w okolicach przystanków kolejowych.


To, że Polskie Linie Kolejowe skutecznie przeprowadziły akcję „odkrzaczania” wybranych przystanków kolejowych i terenów przyległych do infrastruktury kolejowej widać dobrze choćby na przykładzie stacji Katowice Piotrowice, Katowice Brynów czy linii SKR biegnącej od stacji Tychy do stacji Tychy Lodowisko.

O ile po wielkich porządkach zrobiło się przejrzyściej w pobliżu linii kolejowych i na przystankach, o tyle w Tychach na odcinku SKR zarządca infrastruktury kolejowej poprzez usunięcie drzew, krzaków i zarośli odsłonił ukryte dotąd dzikie wysypiska śmieci.

Po „odkrzaczeniu” przez PLK, tyski Zakład Usług Komunalnych musiał przystąpić do kolejnego etapu porządkowania sąsiedztwa linii kolejowej na odcinku Tychy – Tychy Lodowisko. Wśród wywiezionych śmieci, oprócz drobnych odpadów, znalazł się gruz, stare meble czy zużyty sprzęt AGD i RTV. Jak poinformował TZUK w ciągu pierwszych dwóch dni zebranych zostało 2 tony odpadów.

Ponieważ tegoroczne „odkrzaczanie” w wykonaniu PKP PLK przyjęło niespotykany wręcz zakres, to do tematu jeszcze postaramy się wrócić.

2 komentarze

  1. Czy wycinka drzew między Pszczyną a Tychami, a raczej Szyszko-pogrom, który się tam odbył, też jest związana z wiosennymi porządkami?

  2. Przy okazji zniszczono wiele gniazd ptasich. Takie roboty powinno się wykonywać zimą. Odkrzaczanie jest potrzebne ale warto pomyśleć też o nieszkodzeniu przyrodzie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *