Rowery czas wyciągać

Fot. Koleje Śląskie

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli czas gdy wielu z Was zdecyduje się po zimowej przerwie wsiąść na rower. W związku z tym Koleje Śląskie postanowiły przypomnieć swoim pasażerom o swojej ofercie skierowanej do amatorów dwóch kółek.


Zacznijmy od tego, że 1 sierpnia ubiegłego roku Koleje Śląskie wprowadziły zmiany w swojej taryfie, dotyczącej zasad przewozu rowerów. Dzięki nim, na wybranych odcinkach pojazd można bezpłatnie przewozić we wszystkich pociągach. Sprawia to, że planowanie wycieczek po niektórych turystycznych zakątkach Śląska jest jeszcze prostsze.

Bezpłatny przewóz rowerów obowiązuje w pociągach KŚ na następujących trasach: Katowice – Tarnowskie Góry – Lubliniec – Częstochowa, Rybnik – Żory – Pszczyna, Wodzisław Śląski – Chałupki – Racibórz, Katowice – Oświęcim oraz Cieszyn – Czechowice-Dziedzice.

Kierunki objęte promocją przedstawia poniższy schemat sieci połączeń:

Fot. Koleje Śląskie

 

One comment

  1. Pomysł bardzo dobry, według mnie to w ogóle w żadnym pociągu nie powinno być opłat za przewóz roweru, przecież i tak pasażer wykupuje bilet, a rower sam bez właściciela nie podróżuje. Niestety mieszkańcy woj. śląskiego na odcinku Kalety- Krzepice nie mogą skorzystać z bezpłatnego przewozu bo są zmuszeni do jazdy pociągami Przewozów Regionalnych, choć stacje Kuleje i Panki leżą przecież przy Parku Krajobrazowym Lasy nad Górną Liswartą. Po raz kolejny widać, że nie wszyscy mieszkańcy naszego województwa są jednakowo traktowani. Wiem, że to inny przewoźnik ale czy marszałkowie nie mogliby się dogadać w sprawie honorowania ulg czy promocji?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *