Opolskie dokupi dwa kolejne Impulsy

Fot. UMWO

W ubiegłym roku regularnie informowaliśmy Was o przebiegu postępowania przetargowego na dostawę taboru kolejowego dla województwa opolskiego, dlatego też czujemy się zobowiązani podać informację o tym, że w ostatecznym rozrachunku nowych pociągów będzie 7.


Województwo opolskie jest zadowolone z zamówionych Impulsów, które wybudował NEWAG S.A. Opolskie eksploatuje już cztery składy, a piąty jest w drodze. Jak się okazuje, nowych pociągów będzie więcej, ponieważ samorząd zdecydował się wykorzystanie zawartej w umowie opcji na zakup kolejnych dwóch pojazdów.

Do województwa dotarły już cztery z pięciu pojazdów Newagu. Ostatnia, piąta jednostka ma trafić w ręce samorządu do końca marca. Pojazdy wykorzystywane są przez opolski oddział Przewozów Regionalnych.

Pasażerowie są zadowoleni, dlatego podjęliśmy decyzję o zakupie dwóch dodatkowych Impulsów – powiedział w lokalnych mediach Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego

Nowe jednostki obsługują trasę z Kędzierzyna-Koźla przez Opole do Wrocławia. Z kolei dodatkowe pociągi z opcji miałyby kursować na trasie z Opola do Strzelców Opolskich.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *