Na odcinku Myszków – Zawiercie cierpliwość wskazana

Informowaliśmy o tym w poprzednim tygodniu, jednak przez wzgląd na to, że utrudnienia wciąż występują a pociągi notują nawet kilkunastominotwe opóźnienia, przypominamy, że od soboty 18 marca PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonują awaryjną naprawę torów na odcinku Myszków – Zawiercie.


Prowadzone prace są związane z usuwaniem szkód środowiskowych, które powstały w wyniku rozszczelnienia cystern podczas zderzenia dwóch pociągów towarowych w Myszkowie w grudniu 2016 roku

Jako Koleje Śląskie musimy dostosować się do sytuacji na torach. Zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami zarządcy infrastruktury prace zakończą się w kwietniu. Przepraszamy wszystkich podróżnych za ewentualne utrudnienia spowodowane tą sytuacją – poinformowały wówczas Koleje Śląskie.

Patrząc przez pryzmat dnia wczorajszego na podstawie obserwacji własnych i naszych Czytelników, pociągi Kolei Śląskich na linii S1, z powodu powyższego remontu notują od 5 do 30 minut opóźnienia. Wniosek z tego taki, że nam, pasażerom, pozostaje uzbroić się w cierpliwość do czasu całkowitego zakończenia prac i uwzględnić kilkunastominutowe korekty czasowe podczas planowania podróży tym fragmentem linii kolejowej nr 1.

3 komentarze

  1. wniosek jest taki przede wszystkim że trzeba ludzi szanować i powiedzieć przede wszystkim do kiedy bedzie ten remont, gdybym to wiedział to przesiadłbym sie tymczasowo na samochód a tak spóźniam sie do pracy i nikt nie potrafi powiedzieć do kiedy będzie ten burdel.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *