PKM Jaworzno wybrało ładowarki

Fot. MZDiM w Jaworznie

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie wybrało oferty w dwóch zamówieniach dotyczących systemów ładowania akumulatorów trakcyjnych zainstalowanych w autobusach elektrycznych. Przewoźnik przeznaczył na ten cel w sumie ponad 3 mln 300 tys. złotych. 


PKM Jaworzno walczy o miano lidera elektromobilności. W tym roku do Jaworzna zajedzie 16 autobusów elektrycznych marki Solaris. W najbliższych planach jest jeszcze 6 kolejnych, a już teraz zakończyły się dwa przetargi:

  1. Dostawa 8 sztuk ładowarek Plug-in dla potrzeb ładowania akumulatorów trakcyjnych – przeznaczona wartość finansowania to 1 476 000 zł.
  2. Dostawa i montaż 5 sztuk stacji szybkiego ładowania dla potrzeb ładowania akumulatorów trakcyjnych wraz z budową niezbędnych linii kablowych – przeznaczona wartość finansowania to 1 857 300 zł.

W obu przypadkach swoje oferty złożyły dwie firmy: ENERGOTRONIC Sp. z o.o. z Zielonej Góry oraz MEDCOM Sp. z o.o. z Warszawy. Przy obu zamówieniach oferta firmy MEDCOM okazała się korzystniejsza i wynosiła kolejno 682 896 zł dla pierwszego zamówienia i 1 540 329 zł dla drugiego zamówienia. Firma na realizację zlecenia ma czas odpowiednio do połowy lipca i sierpnia, jednak ENERGOTRONIC złożyła odwołanie od decyzji w przypadków obu przetargów. Dlatego na ostateczną decyzję i termin realizacji tych zamówień możemy poczekać trochę dłużej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *