Tańsze karty niespersonalizowane ŚKUP

Od 20 marca, czyli od najbliższego poniedziałku, pasażerowie zapłacą mniej za wydanie karty niespersonalizowanej. Kaucja zwrotna wynosić będzie 5 zł – poinformował Komunikacyjny Związek Komunalny GOP. 


Już od najbliższego poniedziałku kwota kaucji za kartę niespersonalizowanąj ulegnie zmianie. Za jej wydanie należało będzie uiścić kwotę w wysokości 5 zł, a nie jak dotychczas 20 zł. W przypadku gdy karta nie będzie już potrzebna, pasażer może dokonać jej zwrotu w Punkcie Obsługi Klienta. Warunkiem otrzymania zwrotu wpłaconych pieniędzy jest przedstawienie dowodu zakupu karty – mówi Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Przypomnijmy, że wybór tego rodzaju karty zapewnia dostęp do wszystkich podstawowych funkcji, takich jak: elektroniczny bilet, e-portmonetka oraz niekwalifikowany podpis elektroniczny. Nie można na niej zapisywać biletów okresowych imiennych, danych powiązanych (np. ulg na bilety) i nie służy jako identyfikator użytkownika.

Karty niespersonalizowane wydawane są we wszystkich punktach obsługujących ŚKUP (Punkty Obsługi Klienta, Punkty Obsługi Pasażera, Stacjonarne Automaty Doładowania) bez dodatkowych formalności. Przy pobraniu karty pasażer musi opłacić koszt kaucji zwrotnej.

Chociaż karta spersonalizowana cieszy się większą popularnością, to z wersji na okaziciela również korzysta spora grupa użytkowników. Od początku działania systemu ŚKUP wydano ponad 16 tys. kart niespersonalizowanych. Najczęściej korzystają z nich osoby przyjezdne, jeżdżące komunikacją miejską okazjonalnie bądź kierowcy, którzy używają jej do płacenia za parkowanie.

KZK GOP informuje również, że koszt wydania duplikatu karty nie uległ zmianie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *