II Festiwal Kolei w miniaturze

Fot. Patryk Farana

Już w ten weekend w Sosnowcu odbędzie się po raz drugi Festiwal Kolei w miniaturze. Będzie to wielki pokaz makiet i modeli kolejowych. W zeszłym roku impreza przyciągnęła prawie 6 tysięcy osób.


18-19 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu odbędzie się prawdziwa uczta dla modelarzy i pasjonatów kolei. Wszystko to za sprawą Festiwalu Kolej w Miniaturze – wielkiego interaktywnego pokazu makiet i modeli kolejowych.

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Katowicach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, a impreza odbędzie się w CKZiU w Sosnowcu przy ul. Jana Kilińskiego 31.

Atrakcje festiwalu:

  • Wielka segmentowa/modułowa makieta linii kolejowej ze stacjami i bocznicami z jeżdżącymi pociągami wyglądem odpowiadającymi poszczególnym epokom historycznym.
  • Dioramy i makiety kolejowe w różnych skalach z dużym pietyzmem odwzorowujące realną kolej.
  • Modele legendarnych lokomotyw i składów pociągów z kraju i ze świata.
  • Makieta „ćwiczebna”, gdzie samodzielnie można poprowadzić pociąg lub wykonać manewry na stacji.
  • Symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy elektrycznej EU07.
    Stoiska z pamiątkami, modelami i akcesoriami do budowy makiet i dioram.

Koleje Śląskie są jednym z najważniejszych partnerów festiwalu. Pasażerowie za okazaniem ważnego w danym dniu biletu na przejazd pociągiem będą mogli nabyć wejściówki na imprezę w cenie 2 zł. Pozostali zainteresowani zapłacą za wstęp 5 zł.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *