Solaris dostarczy elektrobusy dla Sosnowca?

We wtorek 14 marca 2017 roku, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej otworzyło koperty w ponownym przetargu na dostawę trzech sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, o napędzie elektrycznym. Jedynym chętnym na realizację tego zamówienia okazał się Solaris. Czy tym razem uda się rozstrzygnąć postępowanie? Sprawdźmy!


Przypomnijmy, 23 stycznia 2017 roku PKM Sosnowiec unieważnił przetarg na dostawę elektrobusów z powodu znaczącego przekroczenia budżetu zamawiającego. Przy pierwszym podejściu, przewoźnik na zakup trzech elektrobusów planował przeznaczyć 6,961 mln złotych brutto, natomiast wartość najkorzystniejszej oferty wyniosła 8,081 mln złotych brutto. O zamówienie ubiegało się dwóch producentów: Solaris Bus & Coach oraz Ursus.

W drugim podejściu sosnowiecki przewoźnik zdecydował się zwiększyć kwotę przeznaczoną na zakup nowych autobusów do 7,749 mln złotych brutto. Oprócz tego, wydłużono również termin dostawy i skrócono gwarancję na baterię.

Wydaje się, że zmiany w SIWZ wprowadzone przez PKM Sosnowiec przyniosły oczekiwane efekty. Oferta złożona przez firmę Solaris Bus & Coach mieści się w budżecie zamawiającego i wynosi 7,621 mln złotych brutto.

Zatem jeśli nie stanie się nic niespodziewanego, to producent z Bolechowa dostarczy do stolicy Zagłębia trzy elektrobusy o długości zawierającej się w przedziale od 11,8 metra do 12,5 metra.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *