Własna chorzowska linia tramwajowa

Linia 40 będzie uzupełnieniem dla linii 20

Chorzów awansował do grona miast posiadających własną linię tramwajową, jeżdżącą wyłącznie w granicach miasta. Linia „40” bo tak zostało oznaczone to połączenie, kursuje tylko w soboty pomiędzy zajezdnią w dzielnicy Batory a centrum przesiadkowym w centrum miasta. Debiut miał miejsce w minioną sobotę.


Łącznie każdej soboty linia 40 wykona 14 par kursów pomiędzy zajezdnią w Batorym a przystankiem Chorzów Rynek. Czas przejazdu do centrum to 14 minut, z powrotem 16. Jak zapewnia KZK GOP, jej rozkład nie jest ułożony przypadkowo.

Tramwaj będzie uzupełnieniem półgodzinnego cyklu obowiązującego w soboty na odcinku od dworca kolejowego w Batorym do centrum Chorzowa, realizowanym przez tramwaje linii 20 . Dodatkowo na odcinku Chorzów Batory Zajezdnia – Chorzów Batory Dworzec PKP zajezdnia rozkład linii 40 został ułożony tak, by stworzyć możliwość szybkiej przesiadki w obu kierunkach na tramwaje linii 7 (Bytom – Katowice)

One comment

  1. Zamiast wrócić do sprawdzonych rozwiązań, czyli kursów 7 i 20 (d. 40) co 20 minut w dni wolne wprowadza się co i rusz jakieś efemerydy. A można było po prostu wydłużyć w dni wolne 43 spod zajezdni do centrum Chorzowa. Na czym niby polega ten „awans”? Bo „osobna linia”? To nie ma kompletnie znaczenia, liczy się całość oferty przewozowej, a ta w tym przypadku to kolejny ogryzek, który z powodu konieczności przesiadki będzie wozić pojedynczych pasażerów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *