Solarisy i mercedesy już na trasach

Fot. Marcin – www.facebook.com/sosnowiecpkm/

W tym tygodniu część nowych autobusów, które zamówił  w ubiegłym roku PKM Sosnowiec, pojawiło się już w ruchu liniowym. Pasażerowie mieli okazję poznać już zalety zarówno nowych 12-metrowych solarisów jak i przegubowych mercedesów.


Kilka dni temu nasz portal niemal w postaci przypominającej brazylijskie tasiemce prezentował Wam dwa seriale. Pierwszy dotyczył powrotu z przeglądów pociągów 14WE Kolei Śląskich, drugi właśnie nowych sosnowieckich autobusów. Żadne prezentacje z bazy nie są jednak tak istotną informacją jak ta, że pozyskany tabor już wozi pasażerów. W przypadku nowych sosnowieckich autobusów już tak się stało.

Od kilku dni „nówki” zaczynają się pojawiać nie tylko na ulicach Sosnowca. Dotyczy to zarówno solarisów, jaki i mercedesów. Te pierwsze obsługiwały już kursy m.in. na liniach 40 czy 88, a mercedesy zostały „namierzone” m.in. na linii 91 oraz, jak widać na załączonym zdjęciu zamieszczonym na nieoficjalnym profilu PKM Sosnowiec na Facebooku, w Katowicach podczas obsługi linii 814.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *