Z Raciborza do Chałupek w 20 minut?

Odbywająca się w dwóch etapach rewitalizacja linii kolejowej nr 151 na odcinku Racibórz – Chałupki, pozwoli pod koniec 2018 roku na znaczne skrócenie czasu przejazdu między tymi miejscowościami. Co warte podkreślenia, pociągiem wskazaną trasę pokonamy wówczas szybciej niż swoim samochodem.


O inwestycjach na linii kolejowej nr 151 Chałupki – Kędzierzyn-Koźle informujemy ostatnio bardzo regularnie. Przypomnijmy, obecnie na zlecenie PKP PLK S.A. wykonywane są prace remontowe na odcinku Chałupki – Krzyżanowice. Natomiast kilka dni temu zarządca infrastruktury ogłosił przetarg na rewitalizację odcinka Racibórz – Krzyżanowice.

Prace remontowe na linii kolejowej nr 151 na odcinku Racibórz – Krzyżanowice – Chałupki obejmują wymianę nawierzchni i torów, wymianę rozjazdów, przebudowę peronów na przystankach osobowych Roszków Raciborski, Rudyszwałd i Tworków oraz remont przejazdów kolejowo-drogowych na całym odcinku. Inwestycja obejmuje również wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym i regulację sieci trakcyjnej.

Szacowany czas przejazdu na odcinku Racibórz – Chałupki, po zakończeniu w IV kwartale 2018 prac na odcinku Racibórz – Krzyżanowice to ok. 20 minut dla pociągów regionalnych – powiedział nam Jacek Karniewski z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Wykonanie zleconych przez zarządce infrastruktury prac pozwoli skrócić czas przejazdu na wskazanym odcinku o ponad 10 minut. Dzisiaj najszybszy pociąg Kolei Śląskich z Chałupek do Raciborza jedzie 31 minut. W drugą stronę jedzie się nieco dłużej, bo 34 minuty. Pod koniec 2018 roku, według deklaracji PKP PLK S.A., pokonamy tę trasę w 20 minut, dzięki czemu pociąg będzie szybszy od samochodu.

To bardzo dobra informacja dla wszystkich osób związanych z koleją, począwszy od pasażerów a kończąc na włodarzach Kolei Śląskich. Krótsza i wygodniejsza podróż, za sprawą remontów i nowych pociągów, które przewoźnik otrzyma w kolejnych miesiącach, z całą pewnością przyciągnie nowych pasażerów na linii S78.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *