W Suszcu również za złotówkę

MZK Jastrzębie Zdrój

Już od 15 marca mieszkańcy gminy Suszec będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej, funkcjonującej w granicach gminy za 1 zł. To skutek decyzji tamtejszych władz o wprowadzeniu na jej terenie Komunikacji Lokalnej.


Władze gminy, które należą do MZK Jastrzębie, zdecydowały o wprowadzeniu na swoim terenie Komunikacji Lokalnej. Mieszkańcy za bilet dobowy zapłacą 1 zł, natomiast za miesięczny 15 zł. Cennik ten obowiązuje jedynie na liniach wewnętrznych funkcjonujących w granicach gminy. Nowe zasady wejdą w życie 15 marca.

Zlecenie o wartości ok. 75 000 zł wykona firma MIKRUS. Umowa obowiązuje do końca roku. Po tym okresie władze gminy Suszec ocenią funkcjonowanie Komunikacji Lokalnej i zdecydują o ewentualnej kontynuacji projektu. Przypomnijmy, że komunikacja na identycznych zasadach obowiązuje w Pawłowicach. Podobnie sprawa wygląda również w Żorach, gdzie funkcjonuje komunikacja bezbiletowa. W każdym z tych przypadków utratę dochodów z biletów rekompensuje gmina.

4 komentarze

 1. Tu więcej informacji: http://www.suszec.pl/pl/6556/14358/rusza-komunikacja-lokalna-gminy-suszec.html
  Nie wiem czy umieszczony tam rozkład ma charakter wewnętrzny, czy też w takiej formie będzie upubliczniony, ale skoro pisze się tam o skomunikowaniach, to warto uwzględnić wszystkie występujące z pociągami, a nie tylko jeden. I tak:
  Pociąg z Rybnika przyj. 07:22 – bus do Mizerowa odj. 07:30
  Bus z Mizerowa przyj. 08:12 – pociąg do Rybnika odj. 08:24
  Pociąg z Czechowic-Dz. przyj. 08:24 – bus do Mizerowa odj. 08:52
  Bus z Mizerowa przyj. 14:40 – pociąg do Raciborza odj. 14:46
  Bus z Mizerowa przyj. 16:05 – pociąg do Bielska-Białej odj. 16:30

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *